Szymon Krawczyk wygrał trzecią edycję "Biegu Fartucha" [FOTO, FILM]

Andrzej Rajewicz
Szymon Krawczyk wygrał trzecią edycję "Biegu Fartucha"
Szymon Krawczyk wygrał trzecią edycję "Biegu Fartucha" Andrzej Rajewicz
Szymon Krawczy z Leszczyńskiej Akademii Biegowej wygrał tegoroczną edycję "Biegu Fartucha", który w niedzielę 9 grudnia odbył się w Krzywiniu. Na starcie biegu stanęło ponad 500 biegaczy.

Na starcie 5-kilometrowego biegu stanęło ponad 500 biegaczy. Na ten jedyny w swoim rodzaju bieg przyjechali miłośnicy biegania także z innych powiatów. - To już trzecia edycja tej imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz większa liczbę biegaczy. Sam fakt, że biegniemy w fartuchach kuchennych czyni ten bieg szczególnym. Do tego jest wspaniała, świąteczna atmosfera. Dziś także biegnę. Do mojej kolekcji fartuchów z poprzedniej edycji dojdzie kolejny fartuch - mówił burmistrz Krzywinia Jacek Nowak, który także biegł w niedzielnych zawodach.

Trzecią edycję "Biegu Fartucha" wygrał Szymon Krawczyk z Leszna, który dystans 5. kilometrów przebiegł w czasie 16:37. Na drugim miejscu na mecie zameldował się kościaniak Krzysztof Szymanowski z Szymanowski Team. Trzecie miejsce należało do Tomasza Musiała także z Szymanowski Team.

Wśród kobiet na dystansie głównym w klasyfikacji OPEN triumfowała Katarzyna Miedzińska z Kościana. W niedzielę na dystansie 5 kilometrów odbył się także marsz Nordic Walking. Najlepszym w rywalizacji miłośników chodzenia z kijkami okazał się Wojciech Woroch z Polkowic przed Wojciechem Cholewińskim z Murowanej Gośliny i Marysią Przybyłek ze Śmigla.