Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przychodnia CenterMed jest pierwszą placówką w Tarnowie, która zakupiła fantom do nauki samobadania piersi. Koszt urządzenia to około 1500 zł. Wkrótce ruszy także specjalny portal edukacyjny oraz program profilaktyczna skierowany do uczennic szkół średnich.

- Podczas wykonywania swojego zawodu stwierdziłam, że zarówno starsze, jak i młodsze mieszkanki Tarnowa potrzebują edukacji. Wykazywały się brakiem podstawowej wiedzy. Dzięki fantomowi powinno się to zmienić - tłumaczy Beata Kopytko, położna środowiskowa w CenterMedzie.
W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy zostanie uruchomiony portal www.zdrowaipiekna.pl.

- Witryna będzie poświęcona kobietom od ich narodzenia, poprzez wiek dojrzewania, ciążę oraz okres przekwitania. Redagowaniem portalu zajmą się między innymi lekarze specjaliści. Panie znajdą na stronie tylko naukowo potwierdzone informacje. W sieci jest wiele witryn, które działania marketingowe stawiają ponad treść merytoryczną - stwierdza Andrzej Witek, prezes CenterMedu.

W maju przychodnia rozpocznie szkolenia młodzieży licealnej.
- Od ukończenia dwudziestego roku życia dziewczyny powinny się regularnie badać. Chcemy to uświadomić licealistkom, a także nauczyć je podstawowych spraw - dodaje Beata Kopytko.

Realizacja programu profilaktycznego odbędzie się przy współpracy z poseł Urszulą Augustyn - inicjatorką akcji "Chroń to, co najcenniejsze".

Bezpłatna nauka samobadania piersi przeprowadzana jest po wcześniejszej rejestracji w przychodni przy ul. Słonecznej 32. Więcej informacji można uzyskać u położnej Beaty Kopytko pod nr tel. 515 151 130.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: