Tarnów: nauczą panie jak badać piersi

Przychodnia CenterMed jest pierwszą placówką w Tarnowie, która zakupiła fantom do nauki samobadania piersi. Koszt urządzenia to około 1500 zł. Wkrótce ruszy także specjalny portal edukacyjny oraz program profilaktyczna skierowany do uczennic szkół średnich.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
- Podczas wykonywania swojego zawodu stwierdziłam, że zarówno starsze, jak i młodsze mieszkanki Tarnowa potrzebują edukacji. Wykazywały się brakiem podstawowej wiedzy. Dzięki fantomowi powinno się to zmienić - tłumaczy Beata Kopytko, położna środowiskowa w CenterMedzie.
W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy zostanie uruchomiony portal www.zdrowaipiekna.pl.

- Witryna będzie poświęcona kobietom od ich narodzenia, poprzez wiek dojrzewania, ciążę oraz okres przekwitania. Redagowaniem portalu zajmą się między innymi lekarze specjaliści. Panie znajdą na stronie tylko naukowo potwierdzone informacje. W sieci jest wiele witryn, które działania marketingowe stawiają ponad treść merytoryczną - stwierdza Andrzej Witek, prezes CenterMedu.

W maju przychodnia rozpocznie szkolenia młodzieży licealnej.
- Od ukończenia dwudziestego roku życia dziewczyny powinny się regularnie badać. Chcemy to uświadomić licealistkom, a także nauczyć je podstawowych spraw - dodaje Beata Kopytko.

Realizacja programu profilaktycznego odbędzie się przy współpracy z poseł Urszulą Augustyn - inicjatorką akcji "Chroń to, co najcenniejsze".

Bezpłatna nauka samobadania piersi przeprowadzana jest po wcześniejszej rejestracji w przychodni przy ul. Słonecznej 32. Więcej informacji można uzyskać u położnej Beaty Kopytko pod nr tel. 515 151 130.
∨ Czytaj dalej

Łukasz Jaje Łukasz Jaje
źródło: Polska Gazeta Krakowska

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię