Jacek Żukowski
Cracovia kończy zgrupowanie w Słowenii
Cracovia kończy zgrupowanie w Słowenii Andrzej Banaś
Cracovia rozegrała drugi mecz sparingowy we wtorek. Po przegranej z mistrzem Albanii – Partizani Tirana 0:1, kolejnym rywalem był wicemistrz Armenii.

Mecz odbył się w miejscowości Bakovci. To drużyna, która, podobnie jak „Pasy” sposobi się do meczów I rundy eliminacji Ligi Europy (zresztą w eliminacjach europejskich pucharów gra nieprzerwanie od sezonu 2002/03) z macedońskim FK Shkupi. Na ten mecz trener Cracovii Michał Probierz wystawił praktycznie rezerwowy skład, z wieloma młodzieżowcami – Pitułą, Pikiem, Strózikiem, Pieńczakiem, Matheusem, Lusiuszem.

Krakowianie atakowali, groźnie było pod bramką rywala po strzale w wykonaniu Niko Datkovicia – piłka poleciała nad poprzeczką, bramkarza rywali sprawdził natomiast Rubio, ale golkiper wybił piłkę na rzut rożny. Andrija Dagojevicia próbował pokonać też Filip Piszczek, ale golkiper popisał się udana interwencją. Tuż przed przerwa ten sam zawodnik mógł zdobyć gola, ale golkiper odbił piłkę, a dobijający piłkę Rubio został zablokowany.

11 min po przerwie w krakowskim zespole nastąpiła zmiana bramkarza. Już pierwsza interwencja Adama Wilka polegała na wyjęciu piłki z siatki po strzale Jefimowa zza pola karnego. Krakowianie mogli wyrównać, ale Bojan Cecarić zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.
„Pasy” zakończyły zgrupowanie w Słowenii i do meczu w Dunajskiej Stredzie będą przygotowywały się w Krakowie.

Cracovia – Piunik Erywań 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Jefimow 59
Cracovia: Hrosso (56 Wilk) – Pituła, Datković, Helik, Pik – Strózik, Pieńczak, Matheus, Lusiusz, Rubio - Piszczek oraz Dytiatjew, Jablonsky, Zaucha, Cecarić, Dąbrowski, Budziński.