Galuks znów nie dał szans rywalkom

Roman Kieroński
Reprezentantki Galuksu Skrzyszów w kolejnym pojedynku o mistrzostwo I ligi tenisa stołowego rozgromiły w Krośnie tamtejszy KKTS. Nie dały swoim rywalkom żadnych szans. Wygrały aż 10:0.

Nieoczekiwanie, tym razem najwięcej kłopotów miała doświadczona Jolanta Szatko-Nowak. Dopiero po pięciu setach 3:2 wygrała z Marzeną Musiał. Tylko jednego seta straciła Chinka Wang Di - wygrała 3:1 z Izabelą Kordyś.

Prawidłowo rozwija się talent najlepszej aktualnie w Polsce młodziczki - Katarzyny Galus. Podobnie jak Szatko-Nowak wygrała 3:2 z Marzeną Musiał oraz 3:1 z Anną Bińczycką. Stanowiące coraz lepszy duet: Szatko -Nowak i Galus bez problemów wygrały też 3:0 z parą: Musiał - Bińczycka.

Skrzyszowianki bez straty punktu nadal przewodzą w ligowej tabeli. Swoje przeciwniczki zazwyczaj odprawiają z łatwością. Odzwierciedlenie tego jest widoczne w tabeli. Mają imponujący bilans setów 108:22. Nad drugim - mającym jeden mecz - zespołem MKSTS II Polkowice mają siedem punktów przewagi. Nad trzecim - w przeciwieństwie do zespołu z Polkowic mającym prawo awansu MOSiR-em Mysłowice - już osiem. Awans wydaje się na wyciągnięcie ręki. Tylko jakaś katastrofa mogłaby pozbawić tenisistki Galuksu pierwszej lokaty.

W indywidualnym rankingu dwie pierwsze lokaty zajmują pingpongistki Galuksu. Prowadzi mająca komplet 24 zwycięstw (w setach 72:7) grająca trenerka Magdalena Górowska. Druga w klasyfikacji Wang Di wygrała 23 pojedynki, przegrała zaledwie trzy (sety 73:19). Jolanta Szatko-Nowak z bilansem 19:1 (nie grała we wszystkich spotkaniach) - zajmuje ósme miejsce. Młodziuteńka Katarzyna Galus wygrała 10 spotkań, przegrała 9 - jest dwudziesta ósma. Katarzyna Górka, mająca osiem zwycięstw i siedem porażek, plasuje się na 30. miejscu.

Skrzyszowianki dominują w grach deblowych. Prowadzi w ligowym rankingu duet: Magdalena Górowska - Wang Di, z bilansem 11:1. Szatko -Nowak i Katarzyna Górka wygrały wszystkie sześć gier deblowych. Także w parze z Katarzyną Galus Jolanta Szatko-Nowak odniosła komplet czterech zwycięstw.

W następnym meczu Galux we własnej sali podejmował będzie rezerwy Bronowianki Kraków i jest zdecydowanym faworytem. Kolejne punkty powinny pozostać w Skrzyszowie i przybliżyć zespół do głównego celu, jakim jest awans.