Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezpośrednia transmisja z Metropolitan Opera - "OTELLO" Giuseppe Verdiego

  Kino Sokół
  Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Kościuszki/11, +48 14 655 92 14

  18:45 - 22:30 Sobota, 17 października

  • 40zł

  PREMIERA SEZONU 2015–16
  Opera w czterech aktach (1887)
  Sonya Yoncheva jako Desdemona, Aleksandrs Antonenko jako Otello, Dimitri Pittas jako Kasjo, Zeljko Lucić jako Jago, Gunther Groissbock jako Lodowiko
  Jest to premiera sezonu w Nowym Jorku. Dyrygować będzie Yannick Nezet-Seguin, reżyseruje Bartlett Sher. Spektakl składa się z 4 aktow i trwa około 3,5 godz. (w tym 1 przerwa). Autorem libretta jest Arrigo Boito na podstawie dramatu Williama Szekspira. Premiera niniejszej inscenizacji Met odbyła się 21 września 2015 była to gala otwarcia sezonu nowojorskiego.
  Znawcy mawiają, że dwie najlepsze opery Verdiego to dwie ostatnie, stworzone przez sędziwego już kompozytora do librett Arriga Boita (poety i kompozytora o polskich korzeniach) na podstawie sztuk Szekspira. „Otello” przenosi na operową scenę dramatyzm historii dzielnego Maura, ktory poślubiwszy piękną Desdemonę i otrzymawszy godność dowodcy armii weneckiej, staje się obiektem zazdrości swego adiutanta Jagona. Intrygant Jago dzięki całej serii podstępow doprowadza Otella na skraj szaleństwa, ktorego ofiarą stanie się niewinna Desdemona.
  Nową inscenizację „Otella” przygotuje Bartlett Sher, ktorego realizację „Cyrulika sewilskiego” oglądaliśmy w ubiegłym sezonie. W postać tytułową wcieli się Aleksandrs Antonenko, znany widzom transmisji m.in. jako Don Jose w „Carmen”, jako Jagon wystąpi Zeljko Lucić – ubiegłoroczny Makbet.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ