Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezpośrednia transmisja z Metropolitan Opera - "PANI JEZIORA"

  Kino Sokół
  Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Kościuszki/11, +48 14 655 92 14

  17:30 - 21:30 Sobota, 14 marca

  • 40zł

  W premierowym pokazie nowojorskiej „Metropolitan Opera” spektaklu na podstawie powieści Sir Waltera Scotta nowojorskiej „Metropolitan Opera”, belcanto Gioacchina Rossiniego „Pani Jeziora” zobaczymy Joyce DiDonato i Juana Diego Floreza. DiDonato ujrzymy w tytułowej roli Eleny, młodej kobiety prześladowanej przez dwoch mężczyzn, zaś Floreza jako Giacomo, życzliwego krola Szkocji. Ponadto, na scenie wystąpią Daniela Barcellona w męskiej roli Malcolma, John Osborn jako Rodrigo oraz Oren Gradus jako Duglas. Sztuka została wyreżyserowana przez Oaula Currana, w koprodukcji z Santa Fe Opera, dyryguje Michele Mariotti.
  Bezpośrednia transmisja „Pani Jeziora” to kolejne wielkie światowe wydarzenie transmitowane w ramach cyklu dąbrowskiego „Sokoła”, odbędzie się w sobotę 14 marca o godz.17:30.
  Corka przywodcy szkockiego buntu przeciwko krolowi Jakubowi V kocha z wzajemnością Malkolma, ale ojciec przeznaczył ją innemu. Helena wzbudza też miłość w sercu samego krola. Miłosna historia zaczerpnięta z poematu angielskiego pisarza Sir Waltera Scotta (na kanwie jego tworczości powstała też „Łucja z Lammermooru” Donizettiego) przypomina, że Rossini, bardziej znany jako tworca uroczych komedii operowych, był przedstawicielem epoki romantyzmu. Mimo to w „Pani jeziora” znajdziemy wszystkie charakterystyczne dla kompozytora elementy: zawrotne tempa, niespotykaną melodyjność, popisowe koloratury i wielkie rondo głownej bohaterki na zakończenie. Karkołomne partie Heleny i krola Jakuba V wykonają najwyższej klasy śpiewacy, specjaliści od Rossiniego: Joyce DiDonato, znana z transmisji „Kopciuszka” i „Zaczarowanej wyspy” i Juan Diego Florez („Lunatyczka”).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ