Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert chóru "Camerata" z Wieliczki

  Kino Sokół
  Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Kościuszki/11, +48 14 655 92 14

  16:00 Sobota, 10 października

  • Wstęp wolny

  Chor kierowany i prowadzony przez dyrygentkę Izabelę Szotę w składzie blisko 40 osob zaprezentuje wiązankę polskich pieśni oraz – ze względu na specyfikę miejsca dąbrowskiego koncertu – dwa utwory ze znanego na całym świecie musicalu „Skrzypek na dachu”.
  „Camerata” ma już 15 lat działalności pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, zaczynała od 16 zapaleńcow, obecnie ma w swoim pełnym składzie 50 chorzystow i ta liczna rodzina muzykująca stale się powiększa. Chor ma na swoim koncie liczne występy, 4 nagrane płyty, ostatnia – z 2008 r. zasługuje na szczegolne wyrożnienie: jest to krążek z kolędami, na ktorym znalazły się utwory w wykonaniu: „Cameraty”, Warszawskiego Choru Chłopięcego i Męskiego przy Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Chłopięcego Choru Archidiecezji Wrocławskiej przy Papieskim Wydziale Teologicznym „Pueri Cantores Wratislavienses”.
  Dyrygentka Izabela Szota prowadzi chor „Camerata” od 1999 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki epoki baroku. Jej bogaty repertuar obejmuje partie oratoryjne, operowe (m. in. prapremiera opery-intermezza „Larinda e Vanesio” J.A.Hassego), a także operetkowe, musicalowe i pieśni. Izabela Szota ukończyła z wyrożnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie (specjalności: pedagogiczna oraz dyrygowanie zespołami wokalno - instrumentalnymi), a także klasę śpiewu profesor Teresy Wessely. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Jako solistka, kameralistka oraz dyrygent prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i wielu krajach Europy. Wspołpracowała z wieloma solistami m. in. Opery Krakowskiej oraz zespołami (Krakowski Chor Kameralny, Orfeo 5, Pro Arte, Camerata Cracovia, Chor Polskiego Radia w Krakowie, Kwartet św. Stanisława), a także z teatrem dramatycznym Buckleina w Krakowie. Występowała w prestiżowych salach wielu krajow Europy (Anglia, Francja, Belgia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Ukraina, Litwa, Czechy) i Polski, m. in. na Zamku Krolewskim w Warszawie i Krakowie (cykl „Wieczory Wawelskie”). Brała udział w licznych Festiwalach Muzyki Dawnej w Polsce i Francji (Auvergne Barocca). Posiada w dorobku nagrania TV i CD.
  Prowadzi rownież działalność pedagogiczną. W latach 2000 - 2006 była dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, w roku 2006 została dyrektorem nowo powstałej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce, ktorą nadal prowadzi.
  Wstęp na koncert w OSK w Dąbrowie Tarnowskiej 10.10 jest wolny! Patronat honorowy nad tym wydarzeniem artystycznym objął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
  Miejsce koncertu - Ośrodek Spotkania Kultur (synagoga) - ul. Joselewicza 6

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ