Wybierz region

Wybierz miasto

  Retransmisja opery "EUGENIUSZ ONIEGIN" z MET

  Kino Sokół
  Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Kościuszki/11, +48 14 655 92 14

  18:30 - 22:45 Niedziela, 15 lutego

  • 40zł

  „Eugeniusz Oniegin” to dzieło z udziałem trojki wspaniałych i cenionych słowiańskich artystow operowych, w tym dwoch Polakow – Mariusza Kwietnia i Piotra Beczały (trzecią jest Rosjanka Anna Netrebko). Jest to opera w trzech aktach, libretto napisali: kompozytor Piotr Czajkowski i Konstantin Szyłowski na podstawie poematu Aleksandra Puszkina pod tym samym tytułem.

  Premiera inscenizacji The Metropolitan Opera prezentowanej dąbrowskiej i tarnowskiej publiczności w ramach retransmisji wielkich wydarzeń światowych w niedzielę 15 lutego o godz.18:30 odbyła się 23 września 2013 roku w Nowym Jorku.

  Orkiestrę MET prowadzi Valery Gergiev, reżyserem jest Fiona Shaw. Ciekawostką technologiczną są projekcje wideo Finn Ross i Iana Williama Gallowaya, stanowiące istotny element nowoczesnej scenografii. Nad choreografią czuwa Kim Brandstrup, wprowadzającą do transmisji i przeprowadzającą wywiady z artystami i tworcami spektaklu w przerwach jest Deborah Voigt.

  Przedstawienie trwa około 4 godzin (w tym 2 przerwy). Inscenizacja ta jest koprodukcją The Metropolitan Opera w Nowym Jorku i English National Opera w Londynie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ