Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl "SŁODKI DRAŃ" z warsztatami o cukrzycy

  Kino Sokół
  Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Kościuszki/11, +48 14 655 92 14

  16:00 Poniedziałek, 19 października

  • Wstęp wolny

  Fundacja „Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja” zrealizowała sztukę teatralną „Słodki drań” o problematyce życia z cukrzycą. Pierwszą częścią projektu jest komediowy spektakl edukacyjny, drugą - warsztaty z rożnych dziedzin zdrowia dotyczących cukrzycy i jej powikłań, takich jak samokontrola, fizjoterapia, aktywizacja ruchowa i zawodowa z udziałem wykwalifikowanych edukatorow diabetologicznych oraz fizjoterapeutow skierowane do pacjentow z cukrzycą i ich bliskich. Projekt uzyskał dofinansowanie z programu ASOS.
  Spektakl, warsztaty i badanie poziomu cukru we krwi – w tym wydarzeniu będzie można wziąć udział w Dąbrowie Tarnowskiej w poniedziałek 19 października o godz.16:00 (sala kina i hol Dąbrowskiego Domu Kultury, wstęp wolny) dzięki inicjatywie naszego rodaka Marcina Mikosa – Zastępcy Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla w Krakowie oraz reżysera spektaklu, prezesa Fundacji „Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja” – Dariusza Gnatowskiego. Patronat honorowy przyjął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
  „Słodki drań” to historia światowej sławy dyrygenta, ktory nie może poradzić sobie z chorobą. Z początku wypiera fakt, iż jest przewlekle chory i lekceważy wszystkie niebezpieczne powikłania. Jednak dzięki wsparciu bliskich oraz wykwalifikowanych specjalistow udaje mu się powrocić do zdrowia, pracy zawodowej i pasji. Spektakl ma formę komedii. Autorem sztuki jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues” czy „Trzy razy łożko”.
  Informacje o tworcach spektaklu:
  Jan Jakub Należyty - autor sztuki z piosenkami "Słodki Drań", znany rownież jako piosenkarz, aktor, dramaturg, znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues” czy „Trzy razy łożko”.
  Dariusz Gnatowski - aktor teatralny i filmowy, przez wiele lat związany z krakowskim Teatrem Scena Stu, znany przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Od kilkunastu lat choruje na cukrzycę typu II i boryka się z jej powikłaniami. Wykorzystując swoją rozpoznawalność wraz z przyjaciołmi postanowił założyć Fundację „Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja”. Na własnej skorze odczuł, że bez odpowiednio prowadzonej fizjoterapii niemożliwym jest wrocić do aktywności zawodowych i swoich pasji. Reżyser i aktor w sztuce "Słodki Drań"

  Barbara Guzik - scenograf, projektant wnętrz, kostiumograf. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat zajmuje się tworzeniem scenografii, kostiumow i projekcji dla teatrow. Pracuje rownież na planie filmowym i zdjęciowym. Ostatnio wspołpracowała z Zofią de Ines w realizacji kostiumow do spektaklu Teatru Telewizji „Rewizor” w reżyserii Jerzego Stuhra.

  Dawid Sulej Rudnicki - pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog PWST w Krakowie, Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca „L`art de la Danse”.

  Aleksandra Kupis - choreograf, z zawodu animator kultury. Z zamiłowania tancerka, instruktor pilatesu i jogi. Tańczyła w wielu programach telewizyjnych, m.in. Droga do Gwiazd, Ciao Darwin, Szymon Majewski Show. Wspołpracowała m. in. z Kabaretem pod Wyrwigroszem, Teatrem KTO oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem. Od zawsze związana z teatrem tańca Scena Tańca Wspołczesnego, prowadzonym przez Anitę Podkowę – Brańkę.
  AKTORZY:
  Ewa Romaniak - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest laureatką wielu nagrod i wyrożnień. Oprocz występow na scenach teatralnych uczestniczy w wielu projektach muzycznych, z ktorych najbardziej znane to 4-częściowy projekt muzyczny pt. “Odyseja Muzyczna”, “Filmowe Love Story” oraz widowisko muzyczne “Romans z szampanem”.W swoim repertuarze ma recital piosenek retro "Powroćmy jak za dawnych lat".

  Agata Woźnicka - z urodzenia łodzianka, tegoroczna absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Z Dariuszem Gnatowskim po raz pierwszy spotkała się przy wznowieniu "Wariata i Zakonnicy" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, gdzie gra postać Siostry Anny. W kwietniu 2015 r. w krakowskim Teatrze Barakah miała miejsce premiera jej autorskiego projektu pt. "Dali", ktory oparty jest głownie o ruch i stanowi rodzaj poszukiwań z pogranicza performance’u.

  Andrzej Rog - aktor, piosenkarz i reżyser, tworca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta kabaretu Loch Camelot.W dorobku teatralnym ma liczne role w krakowskim Teatrze STU, m. in. Dr. Gruna w „Wariacie i zakonnicy” S. I. Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ