Roman Kieroński
"Jaskółki" zatrzymały "akademików" z Częstochowy
"Jaskółki" zatrzymały "akademików" z Częstochowy Roman Kieroński
Koszykarze Unii Tarnów - zajmujący w lidze drugą lokatę - po raz drugi w tym sezonie pokonali depczący im po piętach zespół AZS Politechniki Częstochowa.

Podopieczni trenera Ryszarda Żmudy rozpoczęli mecz w świetnym stylu. Twardo, konsekwentnie zagrali w defensywie, a po koszach Dawida Szewczyka, dwukrotnie Kamila Kameckiego i Tomasza Zycha bardzo szybko objęli prowadzenie 8:0.

Pierwsze punkty dla gości, dopiero w siódmej minucie meczu zdobył Adam Karkoszka. Po pierwszej kwarcie " Jaskółki " prowadziły różnicą jedenastu punktów- 21:10 i jak się później okazało taką różnicą wygrali całe spotkanie.

W drugiej kwarcie trener Żmuda dał szansę gry także mniej grającym ostatnio zmiennikom. Z dobrej strony pokazał się m.in. junior Jakub Wojciechowski. Także ta "ćwiartka " zakończyła się sukcesem Unii.

W kolejnych kwartach gra się nieco wyrównała. W 26. minucie Unia prowadziła już 62:41 i wtedy nieco spuściła z tonu. " Akademicy" kilkakrotnie trafili zza linii 6,25 m. Skuteczny był ich najlepszy strzelec Wojciech Kotlewski. Na siedem minut przed końcem przewaga tarnowian zmalała do siedmiu punktów.

W końcówce spotkania "swoje " punkty dorzucił kapitan Wojciech Majchrzak. Trafiał Rafał Sobiło i nadal punktował Kamil Kamecki. W efekcie w meczu w którym drużyna gości nie prowadziła ani raz, tarnowianie odnieśli zasłużone, piętnaste w lidze zwycięstwo.

Po tej wygranej Unia umocniła się na fotelu wicelidera. Nad trzecim w tabeli zespołem z Częstochowy na już przewagę trzech wygranych.

Wydarzeniem kolejki była pierwsza w tym sezonie przegrana 69:72 Rosy Sport Radom z lokalnym rywalem AZS Politechniką Radomską. Porażka jest tym boleśniejsza, gdyż poniesiona w derbowym pojedynku. Liderzy mają jednak nad Unią wciąż dwa punkty przewagi. W pozostałych meczach - OSSM Stalowa Wola - Limblach Limanowa 57:80, Wisła Kraków - KK Komtek Bytom 72:79, Pogoń Ruda Śląska - UKS Alba Chorzów 97:74, Staco Niepołomice - Mickiewicz Katowice 86:65 (pierwsza wygrana po 7 porażkach). Spotkanie MCKiS Termo-Rex Jaworzno - Cracovia Kraków zostało przełożone.

Unia Tarnów - AZS Politechnika Częstochowa 83:72 (21:10, 25:23, 20:22, 17:17).
Unia: Kamecki 21 (12 zb.), Majchrzak 13 (3 x3), Zych 10 (3 as.), Badeński 4, D. Szewczyk 4 - M. Szewczyk 12 (6 as.), Sobiło 7, J. Wojciechowski 4, Grys 3, Wilusz 3, Markowski 2, Bryzek 0.
AZS: Kotlewski 25, Ł. Wojciechowski 13, Karkoszka 13, Pałac 6, Bluma 6, Klocek 5, J. Sośniak 2, Pławucki 2.