Narciarstwo: zacięta rywalizacja pod górą św. Marcina

Roman Kieroński
Kilkudziesięciu uczestników stanęło na starcie rozegranego na trasach pod Górą św. Marcina Narciarskiego Biegu Tarnowian.

Zawody zorganizowane przez działaczy PTG "Sokół-Świat Pracy" rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych, na dystansach od sześciu do 12 kilometrów. W zawodach startowały też panie. Oprócz amatorów biegania z Tarnowa i regionu, na starcie stanęło wielu biegaczy z Krakowa i Wieliczki.

Bieg dziewcząt do lat szesnastu, na dystansie 6 km wygrała Monika Mytnik (Koszyce Wielkie). Pokonała trasę w czasie 52,50 min. W kategorii open zwyciężyła Urszula Nowak (Wieliczka) - 41,08 min; przed Małgorzatą Rostek--Wałęgą (Tarnów) -44,15 min. i Iwoną Klempką (także Tarnów) - 52,10 min.

W kategorii chłopców do lat szesnastu zwyciężył Michał Mytnik (Koszyce Wielkie) - 44,43 min; przed Michałem Wilkoszem (Tarnów) i Maciejem Mytnikiem (Koszyce Wielkie).
Kategoria 17-30 lat: 1. Witold Trojak (Sokół Tarnów) - 48,07 min.; 2. Mirosław Bieniasz (Tarnów), 3. Norbert Kuczera (Pleśna).
Kategoria 31-40 lat: 1. Bogusław Gracz (Skawa) - 38,28 min; 2. Arkadiusz Banaś, 3. Mirosław Bieniasz (obaj Sokół Tarnów).
Kategoria open: 1. Dariusz Dudziński (Sokół Tarnów) - 45,51 min; 2. Paweł Moździerz (Sokół Tarnów), 3. Sławomir Wałęga (Ciężkowice), 4. Bogdan Banaś (Sokół Tarnów), 5. Janusz Grandys (MKS Podgórze Kraków), 6. Antoni Brzuski (Sokół Tarnów), 7. Adam Gąsior (Sokół Tarnów), 8. Krzysztof Czarniga (Sokół Tarnów).
- Jeżeli utrzymają się nadal znakomite warunki śniegowe, zorganizujemy jeszcze kolejną narciarską imprezę - zapewnia organizator i zawodnik Bogdan Banaś.