Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat dąbrowski: powodzianom pomagają bezdomni z Warszawy

Łukasz Jaje
Obecnie Grażyna Łabuz mieszka w jednopokojowym kontenerze wraz z mężem Józefem oraz córeczkami - 6-letnią Gabrysią (siedzi obok pani Grażyny) i 7-letnią Wiktorią
Obecnie Grażyna Łabuz mieszka w jednopokojowym kontenerze wraz z mężem Józefem oraz córeczkami - 6-letnią Gabrysią (siedzi obok pani Grażyny) i 7-letnią Wiktorią łukasz Jaje
Powodzianie ze Słupca dostali wsparcie, na które nie liczyli. Przy rozbiórce zniszczonych przez wodę domów, pomagają im bezdomni - mieszkańcy Pensjonatu Socjalnego św. Łazarza z Warszawy.

- Osoby które wyjechały do pomocy to ochotnicy. Ludzie, którzy borykają się sami z ogromnymi problemami. W tym z depresją wynikającą z trudnej życiowej sytuacji. Mamy nadzieje, że pomoc powodzianom przywróci im wiarę we własne siły - tłumaczy Adriana Porowska z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Organizacja jest w kontakcie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczucinie oraz z sołtysem Słupca. To oni wyznaczają osoby i rodziny, które nie mogą sobie poradzić z rozbiórką domów.

- Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, choć jest nie dużą organizacją, stara się zebrać środki na pomoc powodzianom. Wiemy jednak, że najbardziej potrzebne są ręce do pracy i organizacja pomocy na miejscu - dodaje Adriana Porowska.

Misję zainteresowaliśmy losem rodziny Łabuzów ze Słupca, która przez kilka tygodni mieszkała w lesie we fiacie cinquecento. Ich dom został przeznaczony do remontu. Ogrom strat jest jednak tak wielki, że Łabuzowie nie mogą sobie poradzić z uporządkowaniem i przygotowaniem domu do remontu. Adriana Porowska zapewnia, że jeżeli tylko uda się znaleźć nocleg dla bezdomnych, to oni chętnie pomogą.

- Bardzo się cieszymy, że ktoś chce nam pomóc. Jest bardzo ciężko, a zima coraz bliżej. Sam mąż nie da sobie rady z tym wszystkim. Między innymi trzeba zedrzeć wszystkie tynki. Czeka nas bardzo wiele pracy - mówi Grażyna Łabuz.

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej chce dalej pomagać mieszkańcom gminy Szczucin. Dlatego osoby, które nie radzą sobie z rozbiórką domówi lub znają takich ludzi, proszeni są o kontakt z redakcją "Gazety Krakowskiej". Można wysyłać maile na adres [email protected] lub dzwonić pod nr 14 631 94 18.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowatarnowska.naszemiasto.pl Nasze Miasto