Unia Tarnów: wygrana po horrorze z Cracovią

Roman Kieroński
Kapitan „Jaskółek” – popularny „Maja” – przesądził o wygranej tarnowian
Kapitan „Jaskółek” – popularny „Maja” – przesądził o wygranej tarnowian Roman Kieroński
Koszykarze Unii Tarnów, po dramatycznym meczu i dogrywce, pokonali Cracovię w zaległym meczu szesnastej kolejki rozgrywek o mistrzostwo II Iigi.

Na początku spotkania rozgrywanego w hali Korony w Krakowie dominowali tarnowianie. Po „trójkach” Rafała Sobiły oraz Wojciecha Majchrzaka podopieczni trenera Ryszarda Żmudy po dwóch kwartach prowadzili już 50:39.

Początek trzeciej kwarty należał do Cracovii. Skutecznie zagrali młodzi zawodnicy: Tomasz Kumiszcza, Marek Szumeła-Krzycki i Paweł Czepczyk i krakowianie w 27. min. doprowadzili do remisu, a po 60 sekundach to oni prowadzili 61:60!

Na trzydzieści sekund przed końcem spotkania Unia prowadziła różnicą trzech punktów i była w posiadaniu piłki. Tarnowianie nie zdobyli kolejnych punktów, stracili piłkę a równo z końcową syreną rzutem za trzy punkty do remisu i dogrywki doprowadził Tomasz Kumiszcza.

Emocji nie zabrakło do końca. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Bardzo ważny rzut zza linii 6,25 m oddał znów Wojciech Majchrzak. Na trzy setne sekundy (!) przed końcem kapitanowi „Jaskółek” nie zadrżała ręka. Pewnie wykorzystał dwa rzuty wolne i mecz zakończył się wygraną Unii 94:92 (22:21,28:18, 18:24, 15:20, d. 11:9).

Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie w meczu w Tarnowie różnicą jednego punktu także wygrała Unia, po celnych rzutach wolnych już po regulaminowym czasie gry.

Po tej wygranej koszykarze „ Jaskółek” umocnili się na pozycji wicelidera.

W sobotę, we własnej hali w Tarnowie Mościcach rozegrają mecz z kolejną drużyną z Małopolski – Limblachem Limanowa. Początek spotkania o godz. 18.

Punkty dla Unii: Wojciech Majchrzak 28, Kamil Kamecki 26, Rafał Sobiło 19, Tomasz Bryzek 8, Michał Szewczyk 5, Daniel Badeński 4, Dawid Szewczyk 2, Filip Put 2.
Punkty dla Cracovii: Tomasz Kumiszcza 21, Seabastian Salamon 19, Marek Szumeła-Krzycki 13, Przemysław Ostrowski 12, Marek Hajduk 10, Paweł Czepczyk 10, Dawid Wojciechowski 7.