Znakomita passa siatkarek Jedynki Tarnów wciąż trwa

Andrzej Mizera
W ostatni weekend odbyły się kolejne pojedynki w trzeciej lidze siatkówki.

Wśród pań doszło do spotkania na szczycie. Prowadząca w trzecioligowej stawce Jedynka Tarnów zagrała na wyjeździe z wiceliderem Sandecją Nowy Sącz. Na ten pojedynek podopieczne Urszuli Świerczek wyjeżdżały z pewnymi obawami. Ze względu na kłopoty kadrowe drużyna chciała przenieść zawody. Na to jednak nie zgodziły się sądeczanki.

Tarnowianki zwyciężyły 3:2 (16:25, 25:19, 13:25, 25:16, 15:13) po bardzo zaciętym pojedynku. W pierwszym secie pewnie wygrały gospodynie. U tarnowianek szwankowało przyjęcie. To poprawiły w drugim secie. I na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki temu Jedynka wygrała. W trzeciej partii ponownie role się odwróciły. Wprawdzie początek był wyrównany, jednak od stanu 12:12 sądeczanki prawie zdemolowały przeciwniczki i wygrały do 13. Ponownie potwierdziło się, że w sporcie kobieta potrafi być bardzo zmienna. W czwartym secie nastąpiła znowu huśtawka formy. Tym razem w zwycięskiej roli znowu były siatkarski z Tarnowa, które ostatecznie wygrały do 16.

W tie-breaku było bardzo dużo emocji. Ostatecznie jednak zakończył się on wygraną tarnowianek. To dla nich niezwykle cenne zwycięstwo.
W pozostałych meczach grupy A (miejsca 1.-6.) trzeciej ligi: Poprad Stary Sącz - Armatura Kraków 3:1, Muszynianka II Muszyna - Ekstrim Gorlice 3:0.
W tabeli prowadzi Jedynka z 40 pkt. Kolejne miejsca zajmują: Sandecja 34 pkt, Muszynianka II 29 pkt, Ekstrim 31 pkt, Armatura 30 pkt, Poprad Stary Sącz 27 pkt.
W grupie drugiej trzeciej ligi Isrka Grybów wygrała z Gryfem Brzesko 3:1. Gryf jest na ostatnim, 14., miejscu z 2 pkt.

W trzeciej lidze mężczyzn w mocniejszej grupie Okocimski Brzesko pokonał na wyjeździe Dwunastkę Kraków 3:0 (25:21, 26:24, 25:19). W drugim spotkaniu Wawel Kraków wygrał z Kłosem Olkusz 3:2.

Przełożone zostało natomiast ciekawie się zapowiadające spotkanie Contimaksu MOSiR-u Bochnia z prowadzącym w rozgrywkach Kęczaninem Kęty.
- W ostatni weekend w Kętach odbywał się finał mistrzostw juniorów województwa małopolskiego. Jego termin był obligatoryjny wyznaczony przez PZPS. W finale brali udział gracze Kęczanina. Najprawdopodobniej zagramy z nimi na końcu rozgrywek - informuje Czesław Kumorek, szkoleniowiec bochnian.

W tabeli prowadzi Kęczanin z 41 pkt. Kolejne miejsca: Wawel Kraków 37 pkt, Kłos 34 pkt, Contimax 33 pkt, Okocimski 28 pkt, Dwunastka II Politechnika 22 pkt.
W drugiej grupie trzeciej ligi Sokół Tarnów - Orzeł Wieprz 3:0. W pozostałych spotkaniach: Gimnazjum 2 Nowy Sącz - Skawa Wadowice 3:0, MKS Andrychów - MOS Chrzanów 3:0, Dobry Wynik Kraków - LKS Bobowa (przełożony). Sokół jest na 7. miejscu z 24 pkt.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani