Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HURNA Dorota: pozycja 1 : 3,31% (1 786 głosów)
- GRZESIAK Marian Ignacy: pozycja 2 : 3,31% (1 786 głosów)
- HERCZAK-WOJTASZEK Małgorzata: pozycja 3 : 3,31% (1 786 głosów)
- SÓWKA Jerzy Stanisław: pozycja 4 : 3,31% (1 786 głosów)
- BARTZ Piotr Włodzimierz: pozycja 5 : 3,31% (1 786 głosów)
- WITCZAK Małgorzata Edyta: pozycja 6 : 3,31% (1 786 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RAJSKI Paweł Józef: pozycja 1 : 9,47% (5 111 głosów)
- SMEKTAŁA Kasper Szymon: pozycja 2 : 9,47% (5 111 głosów)
- EWIAK Marek Michał: pozycja 3 : 9,47% (5 111 głosów)
- PRZYBYŁEK Jolanta Teresa: pozycja 4 : 9,47% (5 111 głosów)
- PŁÓKARZ Małgorzata Antonina: pozycja 5 : 9,47% (5 111 głosów)
- WOJTASZ Magdalena Irena: pozycja 6 : 9,47% (5 111 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- KOSTKA Mikołaj: pozycja 1 : 2,72% (1 470 głosów)
- MATYŚKIEWICZ Szymon Marian: pozycja 2 : 2,72% (1 470 głosów)
- GRZEŚKOWIAK Dorota Anna: pozycja 3 : 2,72% (1 470 głosów)
- TOMCZAK Anna Lucyna: pozycja 4 : 2,72% (1 470 głosów)
- JĘDRZEJAK Małgorzata: pozycja 5 : 2,72% (1 470 głosów)
- GRABOWSKI Włodzimierz Leszek: pozycja 6 : 2,72% (1 470 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- SZEMPIŃSKA Katarzyna: pozycja 1 : 0,82% (444 głosów)
- PIWEK Krzysztof Jan: pozycja 2 : 0,82% (444 głosów)
- KAŹMIERCZAK Emilia Bronisława: pozycja 3 : 0,82% (444 głosów)
- MŁYNARCZYK Łukasz: pozycja 4 : 0,82% (444 głosów)
- DUTKIEWICZ Julia Anna: pozycja 5 : 0,82% (444 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- KOŁACIŃSKI Artur: pozycja 1 : 0,48% (257 głosów)
- MARSZAŁŁ Anna Maria: pozycja 2 : 0,48% (257 głosów)
- KUBERA Jakub: pozycja 3 : 0,48% (257 głosów)
- KĘDZIAK Maciej Bartłomiej: pozycja 4 : 0,48% (257 głosów)
- DOPIERAŁA Karolina Ewa: pozycja 5 : 0,48% (257 głosów)
- BIAŁEK Karolina Anna: pozycja 6 : 0,48% (257 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MARCINIAK Mateusz: pozycja 1 : 3,71% (2 029 głosów)
- TOMCZAK Szymon Piotr: pozycja 2 : 3,71% (2 029 głosów)
- BIZAN Wioletta Maria: pozycja 3 : 3,71% (2 029 głosów)
- WOŹNIAK Wojciech: pozycja 4 : 3,71% (2 029 głosów)
- CEGIELSKA Ewelina Agnieszka: pozycja 5 : 3,71% (2 029 głosów)
- RACZAK-JAMROZIAK Marta Joanna: pozycja 6 : 3,71% (2 029 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TORZYŃSKI Radosław: pozycja 1 : 8,44% (4 612 głosów)
- LERACZYK Andrzej Stanisław: pozycja 2 : 8,44% (4 612 głosów)
- URBANIAK Małgorzata Karolina: pozycja 3 : 8,44% (4 612 głosów)
- GRZESZCZYK Maria Elżbieta: pozycja 4 : 8,44% (4 612 głosów)
- KNOPIŃSKI Andrzej Wojciech: pozycja 5 : 8,44% (4 612 głosów)
- MIELCZAREK Ewa: pozycja 6 : 8,44% (4 612 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- LEKI Mariusz Józef: pozycja 1 : 2,73% (1 493 głosów)
- KASZUBA Jakub: pozycja 2 : 2,73% (1 493 głosów)
- HIRSA Izabela Anna: pozycja 3 : 2,73% (1 493 głosów)
- SIKORA-MOŚ Krystyna Maria: pozycja 4 : 2,73% (1 493 głosów)
- ZWIERZYK Małgorzata Julianna: pozycja 5 : 2,73% (1 493 głosów)
- GLUZMAN Łukasz Michał: pozycja 6 : 2,73% (1 493 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- KRAKOWSKI Stanisław: pozycja 1 : 0,9% (491 głosów)
- BIELA Przemysław Maciej: pozycja 2 : 0,9% (491 głosów)
- WALCZAK Wioletta Barbara: pozycja 3 : 0,9% (491 głosów)
- LIS Ewa: pozycja 4 : 0,9% (491 głosów)
- KWIATKOWSKI Jan: pozycja 5 : 0,9% (491 głosów)
- SOBCZAK Iwona Ewa: pozycja 6 : 0,9% (491 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- POTASZNIK Dariusz Michał: pozycja 1 : 0,88% (483 głosów)
- JANKIEWICZ Alicja: pozycja 2 : 0,88% (483 głosów)
- KOŃCZAK Michał Kazimierz: pozycja 3 : 0,88% (483 głosów)
- DWORNIKOWSKA Ewa Monika: pozycja 4 : 0,88% (483 głosów)
- KARPIŃSKA Katarzyna Malwina: pozycja 5 : 0,88% (483 głosów)
- PACYNA Marcin: pozycja 6 : 0,88% (483 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIKOŁAJCZYK Łukasz: pozycja 1 : 4,19% (1 931 głosów)
- ŻUREK Andrzej Wojciech: pozycja 2 : 4,19% (1 931 głosów)
- NOWACKA Emilia Anna: pozycja 3 : 4,19% (1 931 głosów)
- GAWEŁEK Tomasz: pozycja 4 : 4,19% (1 931 głosów)
- ŚNIERZYŃSKA Aleksandra Maria: pozycja 5 : 4,19% (1 931 głosów)
- STELMACH Justyna Magdalena: pozycja 6 : 4,19% (1 931 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MICHALAK Leszek Hieronim: pozycja 1 : 7,83% (3 607 głosów)
- GOSTOMCZYK Tomasz Waldemar: pozycja 2 : 7,83% (3 607 głosów)
- TARCHALSKI Janusz Lech: pozycja 3 : 7,83% (3 607 głosów)
- KRYSZTOFIAK Katarzyna: pozycja 4 : 7,83% (3 607 głosów)
- JAKUBEK Sylwia Ewa: pozycja 5 : 7,83% (3 607 głosów)
- WALASZ Ewa: pozycja 6 : 7,83% (3 607 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- KLIMEK Przemysław Stanisław: pozycja 1 : 2,54% (1 171 głosów)
- GÓRSKI Sebastian Michał: pozycja 2 : 2,54% (1 171 głosów)
- SPODZIEJA Renata: pozycja 3 : 2,54% (1 171 głosów)
- KARASIŃSKI Bartosz Mikołaj: pozycja 4 : 2,54% (1 171 głosów)
- JAKUBEK-SZCZEPANIAK Daria Dorota: pozycja 5 : 2,54% (1 171 głosów)
- LEWANDOWSKA-MAKSYMENKO Aneta Katarzyna: pozycja 6 : 2,54% (1 171 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- WARACZYŃSKI Paweł Tomasz: pozycja 1 : 0,77% (354 głosów)
- PUK Marzena Bożena: pozycja 2 : 0,77% (354 głosów)
- IGNOR Zbigniew Antoni: pozycja 3 : 0,77% (354 głosów)
- DERA Magdalena: pozycja 4 : 0,77% (354 głosów)
- RUDNICKI Eryk Krzysztof: pozycja 5 : 0,77% (354 głosów)
- KAŹMIERCZAK Maria Anna: pozycja 6 : 0,77% (354 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- GÓRSKI Waldemar Sławomir: pozycja 1 : 1,34% (616 głosów)
- SOBAŃSKA Daria Magdalena: pozycja 2 : 1,34% (616 głosów)
- JASZCZYK Lech Piotr: pozycja 3 : 1,34% (616 głosów)
- STODOLNY Marcin Karol: pozycja 4 : 1,34% (616 głosów)
- CIELUCH Joanna Agnieszka: pozycja 5 : 1,34% (616 głosów)
- WITEK Magdalena: pozycja 6 : 1,34% (616 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWACKI Mirosław Jan: pozycja 1 : 5,72% (1 645 głosów)
- GIERZ Mateusz Jan: pozycja 2 : 5,72% (1 645 głosów)
- GRETKA Marzena Magdalena: pozycja 3 : 5,72% (1 645 głosów)
- WOJTCZAK Zofia: pozycja 4 : 5,72% (1 645 głosów)
- SPASOWSKI Bernard: pozycja 5 : 5,72% (1 645 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CIUPKA Michał: pozycja 1 : 9,8% (2 818 głosów)
- MITUŁA Daniel Maciej: pozycja 2 : 9,8% (2 818 głosów)
- WITCZAK Agnieszka: pozycja 3 : 9,8% (2 818 głosów)
- LIEBERT Aleksander Wiktor: pozycja 4 : 9,8% (2 818 głosów)
- FRĄTCZAK-ULICHNOWSKA Katarzyna Anna: pozycja 5 : 9,8% (2 818 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- STENCEL Piotr Ryszard: pozycja 1 : 1,61% (464 głosów)
- OTWIASKA Brygida Lidia: pozycja 2 : 1,61% (464 głosów)
- LISIAK-KYCIA Lucyna Maria: pozycja 3 : 1,61% (464 głosów)
- JOHN Małgorzata Teresa: pozycja 4 : 1,61% (464 głosów)
- BUKOWSKI Karol Antoni: pozycja 5 : 1,61% (464 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- BŁASZCZYK Paweł Zygmunt: pozycja 1 : 1,76% (505 głosów)
- OLEJNIK Henryk Marian: pozycja 2 : 1,76% (505 głosów)
- LISIAK Anna Maria: pozycja 3 : 1,76% (505 głosów)
- TOMALA-BRONISZ Monika: pozycja 4 : 1,76% (505 głosów)
- WASIELEWSKI Remigiusz Andrzej: pozycja 5 : 1,76% (505 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- STRZYŻ Krzysztof: pozycja 1 : 1,11% (318 głosów)
- PRZEGIENDA Małgorzata: pozycja 2 : 1,11% (318 głosów)
- SZAŁEK Henryk Marian: pozycja 3 : 1,11% (318 głosów)
- MAJNERT Jacek: pozycja 4 : 1,11% (318 głosów)
- KRZESIŃSKA Katarzyna Izabela: pozycja 5 : 1,11% (318 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PACHOLCZYK Roman Wacław: pozycja 1 : 5,08% (4 176 głosów)
- SPIŻAK Katarzyna Maria: pozycja 2 : 5,08% (4 176 głosów)
- ZYBAŁA Roman Józef: pozycja 3 : 5,08% (4 176 głosów)
- KUŹDUB Zdzisław: pozycja 4 : 5,08% (4 176 głosów)
- WALKOWIAK Adam: pozycja 5 : 5,08% (4 176 głosów)
- SÓJKA Mirosława Maria: pozycja 6 : 5,08% (4 176 głosów)
- JĘDROSZKA Urszula Maria: pozycja 7 : 5,08% (4 176 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TOMASZEWSKA Maria: pozycja 1 : 5,38% (4 421 głosów)
- GRĄDZIELEWSKI Damian Rajmund: pozycja 2 : 5,38% (4 421 głosów)
- WIELEBSKI Rafał: pozycja 3 : 5,38% (4 421 głosów)
- STRZELCZAK Robert: pozycja 4 : 5,38% (4 421 głosów)
- PAWŁOWSKA Katarzyna Anna: pozycja 5 : 5,38% (4 421 głosów)
- SOBCZYK Anna: pozycja 6 : 5,38% (4 421 głosów)
- KOŁECZKO Mateusz Remigiusz: pozycja 7 : 5,38% (4 421 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- HOFMAN Barbara Zofia: pozycja 1 : 0,99% (816 głosów)
- STRĄK Katarzyna Patrycja: pozycja 2 : 0,99% (816 głosów)
- WEWIÓR Tadeusz Marian: pozycja 3 : 0,99% (816 głosów)
- PŁOMIŃSKI Patryk: pozycja 4 : 0,99% (816 głosów)
- KRYSIAK Agata: pozycja 5 : 0,99% (816 głosów)
- STRYJAK Rafał: pozycja 6 : 0,99% (816 głosów)
- GIWERSKI Bartosz Mateusz: pozycja 7 : 0,99% (816 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- KUROSZCZYK Piotr Czesław: pozycja 1 : 2,2% (1 807 głosów)
- WALKOWSKI Piotr: pozycja 2 : 2,2% (1 807 głosów)
- BIERNAT Jakub: pozycja 3 : 2,2% (1 807 głosów)
- PATEREK-NYCZ Sylwia Agnieszka: pozycja 4 : 2,2% (1 807 głosów)
- LIPOWICZ Barbara Maria: pozycja 5 : 2,2% (1 807 głosów)
- CHYBA Monika: pozycja 6 : 2,2% (1 807 głosów)
- SZYMKOWIAK-JANKOWSKA Agata Magdalena: pozycja 7 : 2,2% (1 807 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- HNATYK Jerzy Adam: pozycja 1 : 0,64% (528 głosów)
- SIUDZIŃSKI Marcin Wojciech: pozycja 2 : 0,64% (528 głosów)
- SMÓŁKA Jan: pozycja 3 : 0,64% (528 głosów)
- SZKUDLAREK Michał: pozycja 4 : 0,64% (528 głosów)
- JANKOWSKA Izabela: pozycja 5 : 0,64% (528 głosów)
- ETENKOWSKA Joanna Julita: pozycja 6 : 0,64% (528 głosów)
- PAWLICKA Katarzyna: pozycja 7 : 0,64% (528 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZWEDZIAK Danuta Ewa: pozycja 1 : 3,33% (5 011 głosów)
- MARCINIAK Łukasz: pozycja 2 : 3,33% (5 011 głosów)
- FRANC Aneta Katarzyna: pozycja 3 : 3,33% (5 011 głosów)
- NOWAK Ryszard Kazimierz: pozycja 4 : 3,33% (5 011 głosów)
- ŁUCZAK Gustaw Celestyn: pozycja 5 : 3,33% (5 011 głosów)
- CZECH Izabela: pozycja 6 : 3,33% (5 011 głosów)
- PIWOŃ Paweł: pozycja 7 : 3,33% (5 011 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZIĄBKA Tomasz Mieczysław: pozycja 1 : 3,74% (5 626 głosów)
- WALKOW Rafał Jerzy: pozycja 2 : 3,74% (5 626 głosów)
- KRYSZCZAK Piotr: pozycja 3 : 3,74% (5 626 głosów)
- BEREK Dariusz Sebastian: pozycja 4 : 3,74% (5 626 głosów)
- SIUDZIŃSKA Janina: pozycja 5 : 3,74% (5 626 głosów)
- PIEC Dorota Anna: pozycja 6 : 3,74% (5 626 głosów)
- JAMROZIK Agnieszka: pozycja 7 : 3,74% (5 626 głosów)
- KALIŃSKA Arleta Maria: pozycja 8 : 3,74% (5 626 głosów)
- JACKOWSKI Krzysztof: pozycja 9 : 3,74% (5 626 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- JANICKI Marian Józef: pozycja 1 : 2,3% (3 457 głosów)
- WAJS Józef Włodzimierz: pozycja 2 : 2,3% (3 457 głosów)
- WOŹNICA Anna Katarzyna: pozycja 3 : 2,3% (3 457 głosów)
- JABŁOŃSKA Bożena Marta: pozycja 4 : 2,3% (3 457 głosów)
- PIGŁOWSKA Milena Agnieszka: pozycja 5 : 2,3% (3 457 głosów)
- DOLATA Mariusz Wincenty: pozycja 6 : 2,3% (3 457 głosów)
- TOMCZAK Eustachia Małgorzata: pozycja 7 : 2,3% (3 457 głosów)
- KNAP Weronika: pozycja 8 : 2,3% (3 457 głosów)
- JANKOWIAK Tomasz Jan: pozycja 9 : 2,3% (3 457 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- WOJTCZAK Arkadiusz Jan: pozycja 1 : 1,5% (2 261 głosów)
- SZYMANOWSKA Barbara: pozycja 2 : 1,5% (2 261 głosów)
- SOBCZAK Marek Kazimierz: pozycja 3 : 1,5% (2 261 głosów)
- SIOF Marzena Agnieszka: pozycja 4 : 1,5% (2 261 głosów)
- DACHOWSKA Sabina Maria: pozycja 5 : 1,5% (2 261 głosów)
- KĄTNA-DOLATA Agnieszka Teresa: pozycja 6 : 1,5% (2 261 głosów)
- WILCZURA Maciej Wit: pozycja 7 : 1,5% (2 261 głosów)
- RZESZOWSKI Roman Piotr: pozycja 8 : 1,5% (2 261 głosów)
- SOŁTYSIAK Włodzimierz Jan: pozycja 9 : 1,5% (2 261 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIELKOPOLSKA 2050:
- PIASECKI Krystian Marian: pozycja 1 : 0,98% (1 468 głosów)
- BODUCH Ryszard: pozycja 2 : 0,98% (1 468 głosów)
- ZADKA Arleta Małgorzata: pozycja 3 : 0,98% (1 468 głosów)
- DUCZMAL Paweł: pozycja 4 : 0,98% (1 468 głosów)
- MACIUSZCZAK Agnieszka Monika: pozycja 5 : 0,98% (1 468 głosów)
- IDZIOR Anna Maria: pozycja 6 : 0,98% (1 468 głosów)
- BARANIAK Andrzej: pozycja 7 : 0,98% (1 468 głosów)
- SZKLAREK Justyna Daria: pozycja 8 : 0,98% (1 468 głosów)
- MATYŚKIEWICZ Marek Bernard: pozycja 9 : 0,98% (1 468 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania pełni rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?