Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu rawickiego w okręgach nr 1, 2, 3
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu rawickiego w okręgach nr 1, 2, 3 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu rawickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JAGODZIŃSKI Maciej Antoni: pozycja 1 : 3,73% (1 772 głosów)
- PRZYBYŁ Krzysztof Franciszek: pozycja 2 : 3,73% (1 772 głosów)
- JUNORY Karol: pozycja 3 : 3,73% (1 772 głosów)
- SIKORA Agnieszka: pozycja 4 : 3,73% (1 772 głosów)
- KĘDZIA Małgorzata: pozycja 5 : 3,73% (1 772 głosów)
- JAKUBOWSKA Natalia Patrycja: pozycja 6 : 3,73% (1 772 głosów)
- DREWNIAK Adam: pozycja 7 : 3,73% (1 772 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JÓRDECZKA Antoni Alojzy: pozycja 1 : 0,84% (399 głosów)
- MARTYN Grzegorz Piotr: pozycja 2 : 0,84% (399 głosów)
- SZCZĘSNA Monika Maria: pozycja 3 : 0,84% (399 głosów)
- SIERAKOWSKA Mirosława Józefa: pozycja 4 : 0,84% (399 głosów)
- NAWROT Roman Józef: pozycja 5 : 0,84% (399 głosów)
- ŁUKOWIAK Patrycja: pozycja 6 : 0,84% (399 głosów)
- ASTAPCZYK Jan: pozycja 7 : 0,84% (399 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MŁYNEK Ireneusz Piotr: pozycja 1 : 2,37% (1 129 głosów)
- GRZEŚKOWIAK Bronisław: pozycja 2 : 2,37% (1 129 głosów)
- ZAREMBA Monika Czesława: pozycja 3 : 2,37% (1 129 głosów)
- GŁUSZEK Katarzyna Maria: pozycja 4 : 2,37% (1 129 głosów)
- RYDZYŃSKA Patrycja Anna: pozycja 5 : 2,37% (1 129 głosów)
- MAŚLANKA Sylwia: pozycja 6 : 2,37% (1 129 głosów)
- SIECLA Jakub: pozycja 7 : 2,37% (1 129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SILNY REGION:
- BOGACKA-GANCARCZYK Barbara Bożena: pozycja 1 : 2,08% (990 głosów)
- STACH Marek: pozycja 2 : 2,08% (990 głosów)
- JANOWICZ Iwona Katarzyna: pozycja 3 : 2,08% (990 głosów)
- PAZOŁA-SZYMAŃSKA Ilona Maria: pozycja 4 : 2,08% (990 głosów)
- ZANDROWICZ Leszek Józef: pozycja 5 : 2,08% (990 głosów)
- KONIECZNY Leszek Jan: pozycja 6 : 2,08% (990 głosów)
- SARBINOWSKA Zuzanna: pozycja 7 : 2,08% (990 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM W POWIECIE:
- SIDOR Roman Wiesław: pozycja 1 : 3,72% (1 767 głosów)
- CEGLAREK Wiesław Antoni: pozycja 2 : 3,72% (1 767 głosów)
- PANKOWSKA Irena: pozycja 3 : 3,72% (1 767 głosów)
- HUCHRAK Stefan: pozycja 4 : 3,72% (1 767 głosów)
- SPERZYŃSKA Kamila: pozycja 5 : 3,72% (1 767 głosów)
- MORYSON Jan Walenty: pozycja 6 : 3,72% (1 767 głosów)
- HEJDUCKA Anna Franciszka: pozycja 7 : 3,72% (1 767 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA DROGA:
- ROJDA Łukasz: pozycja 1 : 1,54% (734 głosów)
- LATUSZEK Mirosław Grzegorz: pozycja 2 : 1,54% (734 głosów)
- GASIK Karolina Maria: pozycja 3 : 1,54% (734 głosów)
- SOBIERAJ Maria Jolanta: pozycja 4 : 1,54% (734 głosów)
- MIKOŁAJCZAK-SZPRUTA Dorota: pozycja 5 : 1,54% (734 głosów)
- KACZMAREK Karol Marian: pozycja 6 : 1,54% (734 głosów)
- ŚWIERZEWSKA Wiesława: pozycja 7 : 1,54% (734 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rawickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚNIADECKI Jacek: pozycja 1 : 3,47% (899 głosów)
- KRZYŻOSIAK Wiesław: pozycja 2 : 3,47% (899 głosów)
- WAWRZYNIAK Lucjan Walenty: pozycja 3 : 3,47% (899 głosów)
- RABIEGA Honorata Anna: pozycja 4 : 3,47% (899 głosów)
- BARTKOWIAK Martyna: pozycja 5 : 3,47% (899 głosów)
- MOSIEK Urszula: pozycja 6 : 3,47% (899 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MATYSIAK Paweł: pozycja 1 : 2,68% (694 głosów)
- PRZEWOŹNA Jolanta: pozycja 2 : 2,68% (694 głosów)
- GROCHOLSKA Wiesława Maria: pozycja 3 : 2,68% (694 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Mieczysława Barbara: pozycja 4 : 2,68% (694 głosów)
- JAWORSKI Paweł Mieczysław: pozycja 5 : 2,68% (694 głosów)
- WĘCŁAŚ Szymon: pozycja 6 : 2,68% (694 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KLĄSKAŁA Paweł: pozycja 1 : 2,22% (576 głosów)
- CHUDZIK Lidia Teresa: pozycja 2 : 2,22% (576 głosów)
- GREMBOWSKA Kamila Maria: pozycja 3 : 2,22% (576 głosów)
- JAGODZIŃSKA Elżbieta: pozycja 4 : 2,22% (576 głosów)
- MAĆKOWIAK Mariusz: pozycja 5 : 2,22% (576 głosów)
- NOWACKI Jakub: pozycja 6 : 2,22% (576 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SILNY REGION:
- UGOREK Dominika: pozycja 1 : 2,54% (658 głosów)
- MICHALAK Beata: pozycja 2 : 2,54% (658 głosów)
- DZIECIUCHOWICZ Krzysztof: pozycja 3 : 2,54% (658 głosów)
- KNOP Tomasz Grzegorz: pozycja 4 : 2,54% (658 głosów)
- MAJEROWICZ Kamila Maria: pozycja 5 : 2,54% (658 głosów)
- SMAKULSKI Piotr Józef: pozycja 6 : 2,54% (658 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM W POWIECIE:
- GILEWSKI Jacek: pozycja 1 : 2,66% (689 głosów)
- FRĄCKOWIAK Katarzyna: pozycja 2 : 2,66% (689 głosów)
- GIL Alicja: pozycja 3 : 2,66% (689 głosów)
- ROJDA Marcin Paweł: pozycja 4 : 2,66% (689 głosów)
- KUŹNIA-JANKOWSKA Joanna: pozycja 5 : 2,66% (689 głosów)
- HAUZA Adam: pozycja 6 : 2,66% (689 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA DROGA:
- GLURA Marek: pozycja 1 : 3,11% (806 głosów)
- MIECZKOWSKA Edyta Katarzyna: pozycja 2 : 3,11% (806 głosów)
- KUŹNIA-JASIŃSKA Honorata Maria: pozycja 3 : 3,11% (806 głosów)
- BIELERZEWSKI Michał Albin: pozycja 4 : 3,11% (806 głosów)
- ĆWIKLIŃSKA Anna Magdalena: pozycja 5 : 3,11% (806 głosów)
- GRZELAK Adam: pozycja 6 : 3,11% (806 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rawickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- POPIELAS Piotr Maciej: pozycja 1 : 1,78% (1 905 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Gabriela Dorota: pozycja 2 : 1,78% (1 905 głosów)
- KOCH Longina Teresa: pozycja 3 : 1,78% (1 905 głosów)
- KOWALSKA Krystyna Danuta: pozycja 4 : 1,78% (1 905 głosów)
- MACIOŁEK Damian: pozycja 5 : 1,78% (1 905 głosów)
- BZODEK Lucyna Maria: pozycja 6 : 1,78% (1 905 głosów)
- STAŚKIEWICZ Bernadeta Maria: pozycja 7 : 1,78% (1 905 głosów)
- SADOWSKI Czesław: pozycja 8 : 1,78% (1 905 głosów)
- KAZUŃ Krzysztof: pozycja 9 : 1,78% (1 905 głosów)
- KOŁECZKO Krzysztof Stanisław: pozycja 10 : 1,78% (1 905 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SPERZYŃSKI Adam Marek: pozycja 1 : 1,88% (2 007 głosów)
- NIWCZYK Barbara: pozycja 2 : 1,88% (2 007 głosów)
- MATERKOWSKA Anna: pozycja 3 : 1,88% (2 007 głosów)
- GĄSIOR Zbigniew Józef: pozycja 4 : 1,88% (2 007 głosów)
- JANKOWSKA Katarzyna Barbara: pozycja 5 : 1,88% (2 007 głosów)
- KRYŚ Anna Monika: pozycja 6 : 1,88% (2 007 głosów)
- TRAWKA Marcin: pozycja 7 : 1,88% (2 007 głosów)
- BRANDT Przemysław Wojciech: pozycja 8 : 1,88% (2 007 głosów)
- MACIASZEK Kazimierz Jan: pozycja 9 : 1,88% (2 007 głosów)
- MILER Roman: pozycja 10 : 1,88% (2 007 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GWIZDEK Sławomir: pozycja 1 : 2,5% (2 673 głosów)
- PAŁKA-SZYDŁO Beata Katarzyna: pozycja 2 : 2,5% (2 673 głosów)
- GAJEWSKI Zbigniew: pozycja 3 : 2,5% (2 673 głosów)
- SUCHOLIŃSKA Barbara Dorota: pozycja 4 : 2,5% (2 673 głosów)
- SZYNALSKI Dawid Jacek: pozycja 5 : 2,5% (2 673 głosów)
- KAŹMIERCZAK Jadwiga: pozycja 6 : 2,5% (2 673 głosów)
- NOWAK Marika Justyna: pozycja 7 : 2,5% (2 673 głosów)
- PRUCHNIK Radosław: pozycja 8 : 2,5% (2 673 głosów)
- WASIELEWSKI Paweł Hubert: pozycja 9 : 2,5% (2 673 głosów)
- MARUWKA Dominik: pozycja 10 : 2,5% (2 673 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SILNY REGION:
- KOŚMIDER Grażyna: pozycja 1 : 2,33% (2 490 głosów)
- OSIECKI Radosław Leon: pozycja 2 : 2,33% (2 490 głosów)
- MAĆKOWIAK Karol Mateusz: pozycja 3 : 2,33% (2 490 głosów)
- ZAPOROWSKA Krystyna Agnieszka: pozycja 4 : 2,33% (2 490 głosów)
- ŚLAZYK Ryszard Franciszek: pozycja 5 : 2,33% (2 490 głosów)
- GROBLEWICZ Elżbieta Maria: pozycja 6 : 2,33% (2 490 głosów)
- MAĆKOWIAK Karolina: pozycja 7 : 2,33% (2 490 głosów)
- NASKRĘT Edyta Anna: pozycja 8 : 2,33% (2 490 głosów)
- SZCZYPKO Helena Łucja: pozycja 9 : 2,33% (2 490 głosów)
- CHUDY Michał: pozycja 10 : 2,33% (2 490 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM W POWIECIE:
- MORYSON Jakub Maciej: pozycja 1 : 1,52% (1 625 głosów)
- SZAJERKA Justyna: pozycja 2 : 1,52% (1 625 głosów)
- SUCHANECKA Anna: pozycja 3 : 1,52% (1 625 głosów)
- CWOJDZIŃSKA Anna: pozycja 4 : 1,52% (1 625 głosów)
- RATAJSKI Kornel Dawid: pozycja 5 : 1,52% (1 625 głosów)
- ZĘBIK Tobiasz Jan: pozycja 6 : 1,52% (1 625 głosów)
- HEINZE Piotr Antoni: pozycja 7 : 1,52% (1 625 głosów)
- BIERNAT Marta Michalina: pozycja 8 : 1,52% (1 625 głosów)
- MARUWKA Piotr Czesław: pozycja 9 : 1,52% (1 625 głosów)
- JĘDRZEJAK Rafał Roman: pozycja 10 : 1,52% (1 625 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?