MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Tarnowska otwarła swój basen dla chętnych, ale tłumów nie było. Bilety na uczelnianą pływalnię tańsze niż na obiekty TOSiR-u

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Basen na Akademii Tarnowskiej na 25 metrów długości i sześć torów do pływania. W poniedziałek z pływalni korzystały m.in. Wiktoria i Karolina
Basen na Akademii Tarnowskiej na 25 metrów długości i sześć torów do pływania. W poniedziałek z pływalni korzystały m.in. Wiktoria i Karolina Paweł Chwał
Każdy chętny może już skorzystać z basenu Akademii Tarnowskiej. Uczelnia od poniedziałku (1 lipca) udostępniła obiekt również dla klientów indywidualnych. Ceny biletów są konkurencyjne wobec pływalni miejskich, prowadzonych przez TOSiR, ale są też pewne ograniczenia.

Obietnica spełniona. Uczelniany basen w Tarnowie ogólnie dostępny

Basen Akademii Tarnowskiej ma 25 metrów długości oraz sześć torów pływackich. Do tego pełne zaplecze, z szatniami i prysznicami. Obiekt powstał dekadę temu wraz z rozbudową uczelnianego kampusu o nowoczesny gmach Instytut Ochrony Zdrowia i halę sportową, ale przez pierwsze lata był wyłącznie do dyspozycji studentów i kadry uczelnianej.

Z czasem pływalnia zaczęła być udostępniana także grupom zorganizowanym, które wcześniej dokonały rezerwacji torów. W ten sposób obiekt był wykorzystywany m.in. do lekcji nauki pływania, organizacji różnego rodzaju zajęć w wodzie, jak aqua aerobiku, a także przez szkoły, firmy prywatne, ale też przez strażaków i policjantów.

Wreszcie, od 1 lipca na basenie Akademii Tarnowskiej mogą pływać także osoby indywidualne. Choć na razie tylko w wybrane dni i z pewnymi ograniczeniami, choćby dotyczącymi liczby osób przebywających jednocześnie w wodzie. Maksymalnie może być ich 24.

- To nie jest park wodny z dodatkowymi atrakcjami, ale basen, na którym są wyznaczone tory i musi być zachowany odpowiedni komfort pływania – tłumaczy Piotr Kopa, rzecznik prasowy Akademii Tarnowskiej.

Jednymi z pierwszych, które przyszły w poniedziałek na basen AT były Wiktoria i Karolina. Wykupiły bilety na dwie tercje (każda trwa 45 minut) i miały pływalnię całą dla siebie.

- Jesteśmy trochę tym zaskoczone, bo na basenach przy Piłsudskiego czy w Mościcach zazwyczaj ludzi jest mnóstwo i czasem trudno się pływa w takim tłoku – przyznają.

Studenci będą mieć priorytet

W lipcu uczelniana pływalnia będzie dostępna trzy dni w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki, w godz. od 10 do 19.30. Wstęp na 45-minutową tercję kosztuje: 15 zł (bilet normalny) oraz 12 złotych (ulgowy). To o połowę taniej niż za godzinny wstęp na obiekty TOSiR-u dla osób, które nie mają karty miejskiej. Płatności można dokonywać wyłącznie kartą lub blikiem. Z basenu można będzie się nacieszyć jednak tylko w lipcu, bo w sierpniu planowana jest przerwa technologiczna.

- Pod koniec lipca przeanalizujemy zainteresowanie i podejmiemy decyzję co do dalszego otwarcia pływalni dla osób spoza naszej społeczności w kolejnych miesiącach - tłumaczy Wojciech Nowak, pełnomocnik rektora AT ds. komercjalizacji obiektów sportowych.

O ile w wakacje basen jest w znikomym stopniu wykorzystywany przez studentów, to wraz z nowym rokiem akademickim to właśnie oni będą mieć priorytet jeśli chodzi o dostępność do obiektu. Klienci indywidualni również mają mieć zapewniony wstęp na uczelnianą pływalnię, ale wszystko wskazuje na to, że w mniejszym wymiarze niż w lipcu.

Tancerki z grupy Voltage z Bobrownik Wielkich wyruszają na podbój Europy!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dabrowatarnowska.naszemiasto.pl Nasze Miasto