Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu żnińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu żnińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu żnińskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SIWAK Magdalena: pozycja 1 : 2,76% (2 105 głosów)
- JANICKA Grażyna Maria: pozycja 2 : 2,76% (2 105 głosów)
- MAROSZ Bernard Ignacy: pozycja 3 : 2,76% (2 105 głosów)
- KAMIŃSKA Anita Maria: pozycja 4 : 2,76% (2 105 głosów)
- CYGANEK Witold Władysław: pozycja 5 : 2,76% (2 105 głosów)
- KUJAWA Violetta Anna: pozycja 6 : 2,76% (2 105 głosów)
- WYSOCKI Tomasz Stanisław: pozycja 7 : 2,76% (2 105 głosów)
- PRZYBYŁA Adrian: pozycja 8 : 2,76% (2 105 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WYSOCKI Maciej Marcin: pozycja 1 : 1,07% (814 głosów)
- KOZŁOWSKA Zofia Władysława: pozycja 2 : 1,07% (814 głosów)
- DOMAGALSKI Andrzej: pozycja 3 : 1,07% (814 głosów)
- JANICKA Maria Henryka: pozycja 4 : 1,07% (814 głosów)
- BEREŹNICKI Marcin: pozycja 5 : 1,07% (814 głosów)
- DEREZIŃSKA Dorota: pozycja 6 : 1,07% (814 głosów)
- GŁOWSKI Jarosław Jan: pozycja 7 : 1,07% (814 głosów)
- OCHUDŁO Zbigniew Józef: pozycja 8 : 1,07% (814 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NOWAKOWSKA Aleksandra Bogumiła: pozycja 1 : 2,88% (2 199 głosów)
- ULATOWSKI Ryszard: pozycja 2 : 2,88% (2 199 głosów)
- STRZAŁKA Piotr: pozycja 3 : 2,88% (2 199 głosów)
- GÓRSKI Jarosław Stanisław: pozycja 4 : 2,88% (2 199 głosów)
- KRZEMIEŃ Ewa: pozycja 5 : 2,88% (2 199 głosów)
- MĘŻYDŁO Paweł: pozycja 6 : 2,88% (2 199 głosów)
- WACHOWIAK Dorian: pozycja 7 : 2,88% (2 199 głosów)
- PROSIANOWSKA Anna Maria: pozycja 8 : 2,88% (2 199 głosów)
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE „PAŁUKI”:
- CIEŚLEWICZ Lidia Urszula: pozycja 1 : 2,5% (1 906 głosów)
- CZACZYK Beata: pozycja 2 : 2,5% (1 906 głosów)
- OJAK Dariusz: pozycja 3 : 2,5% (1 906 głosów)
- RATAJCZAK Tomasz Piotr: pozycja 4 : 2,5% (1 906 głosów)
- ĆWIKLIŃSKI Kacper Marcin: pozycja 5 : 2,5% (1 906 głosów)
- ANDRUSZKIEWICZ Monika: pozycja 6 : 2,5% (1 906 głosów)
- URBANOWSKI Wojciech: pozycja 7 : 2,5% (1 906 głosów)
- ZWIERZYKOWSKI Marcin Mikołaj: pozycja 8 : 2,5% (1 906 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI 2024:
- KAŹMIERCZAK Katarzyna: pozycja 1 : 0,83% (636 głosów)
- MAJSZAK Arkadiusz: pozycja 2 : 0,83% (636 głosów)
- BOGDAŃSKI Jakub Andrzej: pozycja 3 : 0,83% (636 głosów)
- PIECHOWIAK Krystyna: pozycja 4 : 0,83% (636 głosów)
- GOŹDZIK Ryszard Józef: pozycja 5 : 0,83% (636 głosów)
- IŃSKA Barbara Agnieszka: pozycja 6 : 0,83% (636 głosów)
- KORGA Adam: pozycja 7 : 0,83% (636 głosów)
- ŻOK Krzysztof: pozycja 8 : 0,83% (636 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAŁUCKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SIKORA Paweł Rafał: pozycja 1 : 2,45% (1 869 głosów)
- ZWOLENKIEWICZ Maria: pozycja 2 : 2,45% (1 869 głosów)
- KOLASA Dawid Łukasz: pozycja 3 : 2,45% (1 869 głosów)
- LIANA Rafał: pozycja 4 : 2,45% (1 869 głosów)
- GĄSIOROWSKA Marta: pozycja 5 : 2,45% (1 869 głosów)
- FLEJTER Zenon: pozycja 6 : 2,45% (1 869 głosów)
- ZIĘTEK Andrzej Marek: pozycja 7 : 2,45% (1 869 głosów)
- KRYSTOSIAK Joanna: pozycja 8 : 2,45% (1 869 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żnińskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FALKOWSKA Anna: pozycja 1 : 3% (854 głosów)
- MICHALSKI Wojciech: pozycja 2 : 3% (854 głosów)
- SIBIGA Anna Maria: pozycja 3 : 3% (854 głosów)
- CIESIELSKA Stanisława: pozycja 4 : 3% (854 głosów)
- PRZYBYLSKI Grzegorz Zdzisław: pozycja 5 : 3% (854 głosów)
- PUZIO Tomasz Jan: pozycja 6 : 3% (854 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOLSKA Marzena: pozycja 1 : 1,46% (417 głosów)
- WARJAN Jan Marian: pozycja 2 : 1,46% (417 głosów)
- WOŹNIAK Maria: pozycja 3 : 1,46% (417 głosów)
- KOCIEMSKI Andrzej Jerzy: pozycja 4 : 1,46% (417 głosów)
- MICHALAK-JAKUBOWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,46% (417 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOWAL Lidia Małgorzata: pozycja 1 : 3,34% (951 głosów)
- KRAUSE Tomasz: pozycja 2 : 3,34% (951 głosów)
- SZAFRANIAK Grażyna Maria: pozycja 3 : 3,34% (951 głosów)
- KABACIŃSKI Aleksander Gabriel: pozycja 4 : 3,34% (951 głosów)
- DZIURZYŃSKA Renata Barbara: pozycja 5 : 3,34% (951 głosów)
- BROKOS Piotr: pozycja 6 : 3,34% (951 głosów)
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE „PAŁUKI”:
- SZÓSTAK-ŁAWIŃSKA Edyta Magdalena: pozycja 1 : 4,5% (1 281 głosów)
- RUCIŃSKI Marcin: pozycja 2 : 4,5% (1 281 głosów)
- KOLIŃSKA Halina: pozycja 3 : 4,5% (1 281 głosów)
- JUREK Jakub: pozycja 4 : 4,5% (1 281 głosów)
- GRZESZAK Marek: pozycja 5 : 4,5% (1 281 głosów)
- LEWANDOWSKA Justyna Maria: pozycja 6 : 4,5% (1 281 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI 2024:
- POPŁAWSKI Henryk Franciszek: pozycja 1 : 3,81% (1 084 głosów)
- JAKUBOWSKI Artur: pozycja 2 : 3,81% (1 084 głosów)
- WILK-WIERZBIŃSKA Marta: pozycja 3 : 3,81% (1 084 głosów)
- KANIUKA Tomasz: pozycja 4 : 3,81% (1 084 głosów)
- MAROLEWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 3,81% (1 084 głosów)
- KUJAWA Izabela Magdalena: pozycja 6 : 3,81% (1 084 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAŁUCKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- LEŚNIEWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 0,96% (274 głosów)
- PRZYBYLSKA Katarzyna: pozycja 2 : 0,96% (274 głosów)
- SŁUPECKI Mariusz: pozycja 3 : 0,96% (274 głosów)
- DEPCZYŃSKA Marta: pozycja 4 : 0,96% (274 głosów)
- MARNOCHA Łukasz: pozycja 5 : 0,96% (274 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żnińskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MRÓWCZYŃSKI Witold Stanisław: pozycja 1 : 2,67% (1 873 głosów)
- ZŁOTNICKA Kinga: pozycja 2 : 2,67% (1 873 głosów)
- WARDA Maria Alina: pozycja 3 : 2,67% (1 873 głosów)
- JAKUBIK Artur: pozycja 4 : 2,67% (1 873 głosów)
- KOCZOROWSKA Małgorzata Elżbieta: pozycja 5 : 2,67% (1 873 głosów)
- PAWLESA Michał Józef: pozycja 6 : 2,67% (1 873 głosów)
- MAROSZ Jacek: pozycja 7 : 2,67% (1 873 głosów)
- SALAMON Aniela Antonina: pozycja 8 : 2,67% (1 873 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZABŁOCKI Kazimierz Franciszek: pozycja 1 : 1,98% (1 391 głosów)
- SOSNOWSKI Józef: pozycja 2 : 1,98% (1 391 głosów)
- NOWAK Jacek Mateusz: pozycja 3 : 1,98% (1 391 głosów)
- ROSZAK Anna: pozycja 4 : 1,98% (1 391 głosów)
- ŁUBECKA Zyta Urszula: pozycja 5 : 1,98% (1 391 głosów)
- KRUSZELNICKI Krzysztof: pozycja 6 : 1,98% (1 391 głosów)
- MACIUBA Piotr: pozycja 7 : 1,98% (1 391 głosów)
- BŁAJET Józefa: pozycja 8 : 1,98% (1 391 głosów)
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE „PAŁUKI”:
- JASZCZUK Zbigniew: pozycja 1 : 3,75% (2 630 głosów)
- KOPERSKI Paweł: pozycja 2 : 3,75% (2 630 głosów)
- ADAMSKA Aleksandra: pozycja 3 : 3,75% (2 630 głosów)
- BEMBNISTA Ludmiła Maria: pozycja 4 : 3,75% (2 630 głosów)
- ROGOWA Alina Łucja: pozycja 5 : 3,75% (2 630 głosów)
- MAZANY Jacek Alojzy: pozycja 6 : 3,75% (2 630 głosów)
- KURP Przemysław: pozycja 7 : 3,75% (2 630 głosów)
- SOBCZAK Maciej Franciszek: pozycja 8 : 3,75% (2 630 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI 2024:
- ŁABĘDZKI Błażej: pozycja 1 : 1,12% (788 głosów)
- LANGOWSKI Mieszko Michał: pozycja 2 : 1,12% (788 głosów)
- KUCHCIŃSKI Leszek Stanisław: pozycja 3 : 1,12% (788 głosów)
- GRABARCZYK Aleksandra Maria: pozycja 4 : 1,12% (788 głosów)
- TRZECIAK Violetta Agnieszka: pozycja 5 : 1,12% (788 głosów)
- KARPIŃSKA Justyna: pozycja 6 : 1,12% (788 głosów)
- WARKOCZEWSKI Mateusz Jakub: pozycja 7 : 1,12% (788 głosów)
- SADOWSKI Waldemar Kazimierz: pozycja 8 : 1,12% (788 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAŁUCKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- NOJGEBAUER Karol: pozycja 1 : 2,98% (2 094 głosów)
- WRZESIŃSKI Maciej: pozycja 2 : 2,98% (2 094 głosów)
- STRENK Sławomir: pozycja 3 : 2,98% (2 094 głosów)
- GACZKOWSKA-KSIĄŻKIEWICZ Magdalena: pozycja 4 : 2,98% (2 094 głosów)
- JERZYŃSKA Izabella Anna: pozycja 5 : 2,98% (2 094 głosów)
- TURONEK Sławomir: pozycja 6 : 2,98% (2 094 głosów)
- ZIMNY Łukasz: pozycja 7 : 2,98% (2 094 głosów)
- BER Natasza: pozycja 8 : 2,98% (2 094 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu żnińskiego z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUPIS Agnieszka: pozycja 1 : 1,81% (341 głosów)
- JESZKOWSKI Łukasz: pozycja 2 : 1,81% (341 głosów)
- MILARSKI Arkadiusz Jerzy: pozycja 3 : 1,81% (341 głosów)
- DOBROSIELSKI Sławomir: pozycja 4 : 1,81% (341 głosów)
- NITKA Anna: pozycja 5 : 1,81% (341 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BORKOWSKA Alina: pozycja 1 : 3,98% (749 głosów)
- CHRÓŚNIAK Joachim Eliasz: pozycja 2 : 3,98% (749 głosów)
- KUŚNIERZ Rafał Wiesław: pozycja 3 : 3,98% (749 głosów)
- PEPLIŃSKA Gabriela Henryka: pozycja 4 : 3,98% (749 głosów)
- SŁOWIŃSKA Regina: pozycja 5 : 3,98% (749 głosów)
KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE „PAŁUKI”:
- HŁOND Andrzej Stefan: pozycja 1 : 10,6% (1 994 głosów)
- POGIEL Stanisław Andrzej: pozycja 2 : 10,6% (1 994 głosów)
- STOSIK Maria: pozycja 3 : 10,6% (1 994 głosów)
- BUJAK-PIECHOWICZ Magdalena: pozycja 4 : 10,6% (1 994 głosów)
- DOLATA Nikodem: pozycja 5 : 10,6% (1 994 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI 2024:
- MINIERSKI Roman Adam: pozycja 1 : 1,89% (355 głosów)
- BIZON Jolanta: pozycja 2 : 1,89% (355 głosów)
- DOBROWOLSKI Grzegorz: pozycja 3 : 1,89% (355 głosów)
- PILARSKA Beata: pozycja 4 : 1,89% (355 głosów)
- RADZIKOWSKA Dorota Teresa: pozycja 5 : 1,89% (355 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAŁUCKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- CYRANOWSKI Patryk Damian: pozycja 1 : 1,73% (325 głosów)
- ŻURKOWSKI Daniel: pozycja 2 : 1,73% (325 głosów)
- KLICZKOWSKA Hanna Sylwia: pozycja 3 : 1,73% (325 głosów)
- JAROLEWSKA Karolina Krystyna: pozycja 4 : 1,73% (325 głosów)
- GRABOWSKI Mateusz: pozycja 5 : 1,73% (325 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?