Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu nowosolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu nowosolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosolskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GALERCZYK Krzysztof Jan: pozycja 1 : 1,87% (2 378 głosów)
- KUBICKA Zenobia: pozycja 2 : 1,87% (2 378 głosów)
- PATELKA Jerzy: pozycja 3 : 1,87% (2 378 głosów)
- FICNER Agata: pozycja 4 : 1,87% (2 378 głosów)
- CICHOCKI Kazimierz Włodzimierz: pozycja 5 : 1,87% (2 378 głosów)
- KRUPKA Jolanta: pozycja 6 : 1,87% (2 378 głosów)
- NIEDZIELSKA Jolanta Lucyna: pozycja 7 : 1,87% (2 378 głosów)
- SIEKIERKA Jan Stanisław: pozycja 8 : 1,87% (2 378 głosów)
- KARBOWY Wiesława: pozycja 9 : 1,87% (2 378 głosów)
- STRONKA Jacek Rafał: pozycja 10 : 1,87% (2 378 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STOKŁOSA Mariusz Piotr: pozycja 1 : 2,3% (2 937 głosów)
- WOJTASIK Sylwia Monika: pozycja 2 : 2,3% (2 937 głosów)
- BOJKO Waldemar Władysław: pozycja 3 : 2,3% (2 937 głosów)
- SZABLOWSKA Maria Małgorzata: pozycja 4 : 2,3% (2 937 głosów)
- RYCHLAK Robert: pozycja 5 : 2,3% (2 937 głosów)
- BUCZYŃSKA Malwina Danuta: pozycja 6 : 2,3% (2 937 głosów)
- NAPIERALSKA-PRUSKA Halina: pozycja 7 : 2,3% (2 937 głosów)
- CHCIUK Marcin Mieczysław: pozycja 8 : 2,3% (2 937 głosów)
- KRZYŻANIAK Katarzyna Sylwia: pozycja 9 : 2,3% (2 937 głosów)
- LIPIEC Oskar Mateusz: pozycja 10 : 2,3% (2 937 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FNW WADIMA TYSZKIEWICZA:
- RATAJCZAK Konrad: pozycja 1 : 3,55% (4 528 głosów)
- GĄSIOR Krzysztof Mariusz: pozycja 2 : 3,55% (4 528 głosów)
- BALCERZAK Eligiusz Przemysław: pozycja 3 : 3,55% (4 528 głosów)
- CYGAŃSKA Dominika: pozycja 4 : 3,55% (4 528 głosów)
- MARCINIEC Aleksandra Monika: pozycja 5 : 3,55% (4 528 głosów)
- OMACHEL Kamil: pozycja 6 : 3,55% (4 528 głosów)
- CAŁKO Monika Krystyna: pozycja 7 : 3,55% (4 528 głosów)
- DUBANIOWSKA Jolanta Władysława: pozycja 8 : 3,55% (4 528 głosów)
- SERAFIŃSKI Stanisław: pozycja 9 : 3,55% (4 528 głosów)
- SZARAMA Łukasz Kazimierz: pozycja 10 : 3,55% (4 528 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACEK MILEWSKI:
- FEDORCZAK Romuald Mariusz: pozycja 1 : 1,82% (2 314 głosów)
- WRZEŚNIAK Waldemar: pozycja 2 : 1,82% (2 314 głosów)
- SUSKI Jarosław: pozycja 3 : 1,82% (2 314 głosów)
- DELA Andrzej Jerzy: pozycja 4 : 1,82% (2 314 głosów)
- ŻUBEREK Andrzej Walerian: pozycja 5 : 1,82% (2 314 głosów)
- LIPUT-SKOBALSKA Danuta Grażyna: pozycja 6 : 1,82% (2 314 głosów)
- OGÓREK Magdalena Agnieszka: pozycja 7 : 1,82% (2 314 głosów)
- TOMASZEWSKI Aleksander: pozycja 8 : 1,82% (2 314 głosów)
- MACHEJ Katarzyna: pozycja 9 : 1,82% (2 314 głosów)
- SIENKIEWICZ Irena Sylwia: pozycja 10 : 1,82% (2 314 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- KOMAR Anna Sylwia: pozycja 1 : 0,46% (590 głosów)
- OLEJNICZAK Tomasz: pozycja 2 : 0,46% (590 głosów)
- JEDYŃSKI Rafał: pozycja 3 : 0,46% (590 głosów)
- BEREŻAŃSKI Edward Ryszard: pozycja 4 : 0,46% (590 głosów)
- SMOŁAGA Andrzej Tadeusz: pozycja 5 : 0,46% (590 głosów)
- PILZ Jarosław: pozycja 6 : 0,46% (590 głosów)
- SMYK-SKOŁOZUBOW Małgorzata: pozycja 7 : 0,46% (590 głosów)
- OSTROWSKA Kinga: pozycja 8 : 0,46% (590 głosów)
- SZULC Patrycja: pozycja 9 : 0,46% (590 głosów)
- PASZKIEWICZ Patryk Paweł: pozycja 10 : 0,46% (590 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosolskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KLIMEK Tomasz: pozycja 1 : 3,53% (1 103 głosów)
- KLECHA Elżbieta: pozycja 2 : 3,53% (1 103 głosów)
- RACZYKOWSKA-PIOTROWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 3,53% (1 103 głosów)
- DUDEK Janina: pozycja 4 : 3,53% (1 103 głosów)
- IDCZAK Tadeusz: pozycja 5 : 3,53% (1 103 głosów)
- RYCHLIK Paweł Stefan: pozycja 6 : 3,53% (1 103 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CISZKA-MARCZEWSKA Anna Maria: pozycja 1 : 5,07% (1 585 głosów)
- ZWOLSKI Paweł Piotr: pozycja 2 : 5,07% (1 585 głosów)
- SIDOR Arkadiusz Mariusz: pozycja 3 : 5,07% (1 585 głosów)
- ZALAS Marta: pozycja 4 : 5,07% (1 585 głosów)
- KUMEK Krystyna Grażyna: pozycja 5 : 5,07% (1 585 głosów)
- MALCZYK Piotr Marcin: pozycja 6 : 5,07% (1 585 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FNW WADIMA TYSZKIEWICZA:
- OGRODNIK Andrzej Jacek: pozycja 1 : 3,39% (1 061 głosów)
- WAJMAN Barbara: pozycja 2 : 3,39% (1 061 głosów)
- HAJNOS Maja Karolina: pozycja 3 : 3,39% (1 061 głosów)
- DZIUDA-SMAK Anna Elżbieta: pozycja 4 : 3,39% (1 061 głosów)
- BANASZYK Rościsław Melchior: pozycja 5 : 3,39% (1 061 głosów)
- CZUBIŃSKI Mariusz Adam: pozycja 6 : 3,39% (1 061 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACEK MILEWSKI:
- STAROSZCZUK Andrzej: pozycja 1 : 1,87% (586 głosów)
- KUCHARSKA Teresa Krystyna: pozycja 2 : 1,87% (586 głosów)
- WEŁYGAN Henryk Mikołaj: pozycja 3 : 1,87% (586 głosów)
- RYCHLIŃSKA Ewa Anna: pozycja 4 : 1,87% (586 głosów)
- EKIERT Katarzyna Anna: pozycja 5 : 1,87% (586 głosów)
- STRZYMIŃSKI Andrzej Bronisław: pozycja 6 : 1,87% (586 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- MUSZYŃSKI Zygmunt Adam: pozycja 1 : 2,8% (876 głosów)
- SYTNIEJEWSKI Maciej Ryszard: pozycja 2 : 2,8% (876 głosów)
- MAZUR Małgorzata: pozycja 3 : 2,8% (876 głosów)
- JAKUBOWSKA Maria: pozycja 4 : 2,8% (876 głosów)
- NITKA Małgorzata: pozycja 5 : 2,8% (876 głosów)
- NIEZGODZKI Jacek Mariusz: pozycja 6 : 2,8% (876 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosolskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KEMPA Łukasz Jarosław: pozycja 1 : 3,78% (1 025 głosów)
- PĘDZIWIATR-PĘGAL Jolanta: pozycja 2 : 3,78% (1 025 głosów)
- STANISZEWSKA Danuta Maria: pozycja 3 : 3,78% (1 025 głosów)
- KACZANOWSKI Zbigniew: pozycja 4 : 3,78% (1 025 głosów)
- KALICIŃSKI Maciej: pozycja 5 : 3,78% (1 025 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FRANKOWSKA Anna Maria: pozycja 1 : 3,22% (874 głosów)
- SZKONDZIAK Dawid Sebastian: pozycja 2 : 3,22% (874 głosów)
- POSS Małgorzata Lucyna: pozycja 3 : 3,22% (874 głosów)
- SZYDŁO Krzysztof Robert: pozycja 4 : 3,22% (874 głosów)
- KOPYCIEL Sławomir: pozycja 5 : 3,22% (874 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FNW WADIMA TYSZKIEWICZA:
- HOŁOBOWICZ Adrian: pozycja 1 : 4,7% (1 274 głosów)
- MARKOWIAK Jerzy Michał: pozycja 2 : 4,7% (1 274 głosów)
- SZYMAŃSKA Barbara: pozycja 3 : 4,7% (1 274 głosów)
- SKWARA Irena Małgorzata: pozycja 4 : 4,7% (1 274 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACEK MILEWSKI:
- INTEK Jarosław Antoni: pozycja 1 : 4,35% (1 178 głosów)
- KULA Marcin Sebastian: pozycja 2 : 4,35% (1 178 głosów)
- ZAGUŁA Agnieszka: pozycja 3 : 4,35% (1 178 głosów)
- NOWAK Agata Aneta: pozycja 4 : 4,35% (1 178 głosów)
- WALKÓW Daniel: pozycja 5 : 4,35% (1 178 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- ZWARYCZ Grzegorz Andrzej: pozycja 1 : 4,89% (1 326 głosów)
- DYSIEWICZ Sebastian Bogumił: pozycja 2 : 4,89% (1 326 głosów)
- PĘDZIWIATR Andrzej: pozycja 3 : 4,89% (1 326 głosów)
- KAMIŃSKA Anna: pozycja 4 : 4,89% (1 326 głosów)
- MARCZENIA Edyta Krystyna: pozycja 5 : 4,89% (1 326 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosolskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FICNER Przemysław: pozycja 1 : 5,1% (2 097 głosów)
- NAUMOWICZ Małgorzata Weronika: pozycja 2 : 5,1% (2 097 głosów)
- KOWALICZEK Beata Małgorzata: pozycja 3 : 5,1% (2 097 głosów)
- PACHUT Robert Tadeusz: pozycja 4 : 5,1% (2 097 głosów)
- WOJT Ryszard: pozycja 5 : 5,1% (2 097 głosów)
- OWCZARZ Ewa Katarzyna: pozycja 6 : 5,1% (2 097 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- URBANOWSKI Marcin: pozycja 1 : 4,39% (1 805 głosów)
- DŻYDŻORA Edyta Barbara: pozycja 2 : 4,39% (1 805 głosów)
- FRĄCKOWIAK Seweryn: pozycja 3 : 4,39% (1 805 głosów)
- MIŚKIEWICZ Paweł: pozycja 4 : 4,39% (1 805 głosów)
- SOBOCIŃSKA Zofia Agnieszka: pozycja 5 : 4,39% (1 805 głosów)
- GRAMZA Bogumiła Alicja: pozycja 6 : 4,39% (1 805 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FNW WADIMA TYSZKIEWICZA:
- TWARDOWSKI Tomasz: pozycja 1 : 3,95% (1 624 głosów)
- BOSY Marta Karolina: pozycja 2 : 3,95% (1 624 głosów)
- WOJTCZAK Mirosław Kazimierz: pozycja 3 : 3,95% (1 624 głosów)
- MALCZUK Barbara Wiesława: pozycja 4 : 3,95% (1 624 głosów)
- BANACH Mariusz Paweł: pozycja 5 : 3,95% (1 624 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACEK MILEWSKI:
- SMALEC Beata Anna: pozycja 1 : 1,88% (772 głosów)
- FICNER Robert: pozycja 2 : 1,88% (772 głosów)
- FLASIŃSKA Izabela Elżbieta: pozycja 3 : 1,88% (772 głosów)
- MARTOŚ Mariola Elżbieta: pozycja 4 : 1,88% (772 głosów)
- MARCINKOWSKI Szymon Zygmunt: pozycja 5 : 1,88% (772 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- ZIAREK Andrzej: pozycja 1 : 2,32% (952 głosów)
- ŁAWNICZEK Anna: pozycja 2 : 2,32% (952 głosów)
- SKOCZYLAS Arkadiusz: pozycja 3 : 2,32% (952 głosów)
- KACZOR Krystyna Stanisława: pozycja 4 : 2,32% (952 głosów)
- JASKUŁA Katarzyna: pozycja 5 : 2,32% (952 głosów)
- KOMAR Krzysztof: pozycja 6 : 2,32% (952 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?