Tarnów: "Jaskółki" górą

Roman Kieroński
Paweł Bieś (nr 14) zakończył mecz z tuzinem bramek
Paweł Bieś (nr 14) zakończył mecz z tuzinem bramek Roman Kieroński
W ostatnim pojedynku pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłkarze ręczni Unii Tarnów pewnie pokonali rywali z Orła Przeworsk.

Po bramkach Rafała Krasa z rzutu karnego i golu Macieja Olszewskiego tarnowianie już po trzech minutach gry prowadzili 2:0. Dejnaka, Jachowicz i Rybak po kolejnych trzech doprowadzili do jak się okazało jedynego remisu. Miejscowi bardzo szybko odpowiedzieli bramkami Macieja Gąsiora, Krasa i Jakuba Hudzika. Jeszcze tylko w 21. minucie Głuszak zmniejszył straty drużyny z Przeworska do jednej bramki - 11:12, ale końcówka pierwszej połowy meczu toczyła się już wyraźnie pod dyktando szczypiornistów " Jaskółek".

Na przerwę schodzili już z przewagą dziesięciu bramek. Uspokojeni wysokim prowadzeniem gospodarze w drugiej połowie meczu popełnili sporo błędów. Nie na tyle jednak, żeby ich wysokie zwycięstwo choć przez moment było zagrożone. W 38. minucie goście zbliżyli się na odległość siedmiu goli - 19:26, ale w następnych sześciu tarnowianie zdobyli siedem bramek, stracili jedną i ostatecznie odebrali rywalom nadzieję nie tylko na sukces, ale także bardziej korzystny rezultat.

W zespole Unii ponownie brylował najskuteczniejszy strzelec " drugiego frontu" Paweł Bieś. Zakończył mecz z tuzinem bramek. Rozgrywający Unii trafiał nawet ze skrzydła. Zdobył też bramkę z około 10 metrów! Nie pomylił się też z linii rzutów karnych grający drugi mecz po przebytej kontuzji Rafał Kras. Kontrataki swego zespołu skutecznie kończył skrzydłowy Bartłomiej Siedlik.

Po tej wygranej szczypiorniści Unii z dorobkiem 13 punktów zajmują w lidze czwartą lokatę. Prowadzi z 17 punktami Grunwald - jedyny punkt stracił we własnej hali w meczu z Unią. Po 14 punktów mają Viret Zawiercie i Czuwaj Przemyśl. Z Grunwaldem i Viretem tarnowanie w rundzie rewanżowej grać będą we własnej hali. Z Czuwajem mają na swoim koncie wygraną. Zespół, którego zadaniem było głównie przetrwanie, nieoczekiwanie staje przed szansą awansu.

W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi nastąpi przerwa. Wznowione zostaną dopiero 23 stycznia. Tarnowianie w pierwszym meczu zmierzą się z wiceliderem - Viretem CMC Zawiercie. Będzie to mecz o "cztery punkty".

Unia Tarnów - Orzeł Przeworsk 45:33 (23:13).
Unia: Wieczorek, Szostak, Jachym - D. Grzesik 2, Gąsior 5, Siedlik 5, Kras 5, Wojdyło 1, Olszewski 4, R. Ziętkowski, Tokarski 1, Bieś 12, Ciapała, Hudzik 7.
Bramki dla gości: Szczerba 9, Dejnaka 6, Rybak 5, Głuszak 4, Jachowicz 4, Lasek 3, Rymarowicz 2.