MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zawalił się zabytkowy spichlerz w Radłowie. Strażacy przeczesują gruzowisko w poszukiwaniu osób, które mogły zostać zasypane przez cegły

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Gruzowisko jest przeszukiwane m.in. przez grupę strażaków z Nowego Sącza z psami, która specjalizuje się w tego typu działaniach
Gruzowisko jest przeszukiwane m.in. przez grupę strażaków z Nowego Sącza z psami, która specjalizuje się w tego typu działaniach PSP w Tarnowie
W Radłowie zawaliła się ściana zabytkowego spichlerza dworskiego. Cegły zatarasowały przebiegającą obok budynku drogę. W akcji są strażacy z Tarnowa i gminy Radłów. Gruzowisko przeczesywała m.in. specjalistyczna grupa poszukiwawcza PSP z psami z Nowego Sącza. W związku z zagrożeniem zawalenia się budynku, do odwołania zamknięto wjazd na ul. Glowską od strony ul. Szkolnej.

Akcja strażaków w Radłowie koło Tarnowa

Do zdarzenia doszło około południa na terenie dawnego folwarku w Radłowie, przy miejscowej Szkole Podstawowej. Zawaliła się część ściany dawnego spichlerza, pochodzącego z XVII- wieku.

Na sąsiadującą z nim ulicę Glowską runęła duża część 50-metrowej ściany opuszczonego i niezamieszkałego budynku, całkowicie tarasując przejazd drogą.

W akcji uczestniczą strażacy z PSP w Tarnowie, a także z jednostek OSP w Radłowie, Zabawie i Woli Radłowskiej. Na miejscu obecna jest też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego PSP z Tarnowa.

Przeszukują gruzowisko na ulicy Glowskiej

Do przeszukania zawaliska z Nowego Sącza sprowadzona została do Radłowa m.in. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z psami, przeszkolonymi do tego typu działań.

- Własnymi siłami przeszukaliśmy miejsce, w którym doszło do zawalenia się części budynku. Nic nie wskazuje na to, aby ktoś został przysypany i w związku z tym poszkodowany. Niemniej jednak chcemy mieć co do tego 100-procentową pewność – wyjaśnia Marcin Opioła, rzecznik prasowy PSP w Tarnowie.

Strażacy oczyszczają gruzowisko. Od decyzji nadzoru budowlanego zależeć będzie, co zrobić dalej z uszkodzonym budynkiem, aby nie zagrażał on korzystającym z drogi.

Po południu zapadła decyzja, że w związku z zagrożeniem zawalenia się budynku, wjazd na ul. Glowską od strony ul. Szkolnej w Radłowie, został zamknięty do odwołania.

Samochody nadal niszczą zieleń w centrum Tarnowa

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dabrowatarnowska.naszemiasto.pl Nasze Miasto