Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dąbrowa Tarnowska: trójbój lekkoatletyczny SP nr 1

red.
15 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej zostały przeprowadzone ostatnie szkolne zawody sportowe w ramach realizacji Sportowego Szkolnego Kalendarza.

Tym razem o tytuły mistrzowskie gminne i powiatowe walczyli uczniowie szkół podstawowych w indywidualnym w trójboju lekkoatletycznym. W programie zawodów był bieg na 60 m , skok w dal i rzut piłeczka palantową.

Wyniki dziewcząt w kategorii Mistrzostw Gminy:

Bieg na 60 m:

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Aleksandra Benenowska ze Sz.P. Nr 2 w D.T. -9,44s
II miejsce - V-ce Mistrz Gminy - Klaudia Byszewska – Sz.P. Nr 1 D.T. -10,31 s
III miejsce - Aleksandra Wałaszek - Sz.P. Nr 1 D.T. – 10,32 s

Skok w dal:

Mistrz Gminy - Aleksandra Benenowska – 3,60 m – uczennica Sz.P. Nr 2 D.T.
V-ce Mistrz - Klaudia Byszewska – 3,20 – Sz.P. Nr 1 D.T.
III miejsce - Sylwia Myca - 3,15 – Sz.P. Nr 1 D.T.

Rzut piłeczką palantową:

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobyła Angelika Jarocińska - 22 m – Sz.P. Nr 2 D.T.
V-ce Mistrz Gminy - Jagoda Bartula - 19 m – Sz.P. Nr 2 D.T.
III miejsce - Emilia Chrościńska – 16 m – Sz.P. Nr 2 D.T.
Wyniki chłopców - Mistrzostwa Gminy :

I miejsce – Mistrz Gminy - Dawid Lizak – z czasem 9,2 s – ze Sz.P. Nr 2 D.T.
V-ce Mistrz Gminy - Filip Cygan - 9,5 s – Sz.P. Nr 1 D.T.
III miejsce - Patryk Pietras - 9,8 s – Sz.P. Nr 1 D.T.

Skok w dal:

Mistrzostwo Gminy zdobył Filip Cygan skokiem na odległość 3,6 m – Sz.P. Nr 1 D.T.
V-ce Mistrz Gminy - Dawid Lizak - 3,45 m – uczeń Sz.P. Nr 2 D.T.
III miejsce - Przemysław Florek – 3,35 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

I miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Filip Cygan - 31,5 m – Sz.P. Nr 1 D.T.
II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Gminy zdobył Dawid Lizak - 31 m – Sz.P. Nr 2 D.T.
III miejsce - Szymon Siudut - 30,5 m – Sz.P. Nr 2 D.T.

Natomiast w walce o tytuł Mistrza Powiatu sumowane były punkty zdobyte w każdej konkurencji i tak w kategorii dziewcząt tytuł Mistrza Powiatu wywalczyła Anna Kaczówka ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu zdobywając 132 pkt .

Tytuł V-ce Mistrza Powiatu ze 113 pkt zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Aleksandra Benenowska .
III miejsce - Oliwia Drąg - 112 pkt - uczennica Szkoły Podstawowej w Oleśnie .
IV miejsce - Gabriela Kusion - 109 pkt - Sz.P. Bolesław
V - Julia Kogut – 106 pkt – Sz.P. Radgoszcz
VI - Weronika Kacała - 102 pkt – Sz.P. Radgoszcz

Wśród chłopców I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobył Dawid Lizak – 89 pkt – uczeń szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej .
II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu - Filip Cygan – 86 pkt – Sz.P. Nr 1 Dąbrowa Tarnowska
III miejsce - Jakub Frąc - 79 pkt – Sz.P. Radgoszcz
IV - Jakub Kiwior - 77 pkt – Sz.P. Olesno
V - Mariusz Ziemian - 74 pkt – Sz.P. Olesno
VI - Piotr Ślączkowski – 73 pkt – Sz.P. Radgoszcz .

Nagrody dla zwycięzców - puchary , medale ,dyplomy w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Starosty Powiatu Dąbrowskiego wręczali nauczyciele wychowania fizycznego - Krzysztof Niemiec i Grzegorz Kozaka.

Wybieramy Superkota! Zobacz fantastyczne zdjęcia kotów i oddaj głos na najpiękniejszego!

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!