Przegląd tygodnia w Dąbrowie Tarnowskiej, najważniejsze wydarzenia od 11.04 do 17.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Tarnowskiej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.04 a 17.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najpiękniejsze ogrody na Instagramie. Niektóre wyglądają wręcz królewsko. Może taki będzie też Twój? Zobacz zdjęcia! 18.04.21”?

Przegląd tygodnia Dąbrowa Tarnowska od 11.04 do 17.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najpiękniejsze ogrody na Instagramie. Niektóre wyglądają wręcz królewsko. Może taki będzie też Twój? Zobacz zdjęcia! 18.04.21

Od kilku lat coraz popularniejsze staje się projektowanie i tworzenie pięknych, estetycznych ogrodów przydomowych. Stają się one nie tylko wspaniałą ozdobą podwórka, ale także miejscem, gdzie można się zrelaksować i uciec od miastowego zgiełku. W takich ogrodach znajdują się już nie tylko kwiaty i krzewy, ale także nowoczesne krzesła, światła, huśtawki i pufy. Kilka przykładów takich bajkowych miejsc znajdziecie w galerii. Czyż nie są cudne?

📢 Rehabilitacja dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

Pacjenci, którzy ciężko przeszli COVID-19, mają szansę na powrót do dawnej sprawności. Ma to być możliwe za sprawą programu kompleksowej rehabilitacji. - Kuracja potrwa od 2 do 6 tygodni. Osoby, które z niej skorzystają, będą miały zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne - zapowiedziała Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS z okręgu tarnowskiego, była wiceminister zdrowia.

📢 Te kombajny pomogą Ci przy niejednych żniwach. Zobacz maszyny rolnicze, za które zapłacisz nie więcej niż 20 tys. zł [17.04.2021]

W każdym gospodarstwie rolnym dobry sprzęt jest podstawą i udogodnieniem dla właściciela. Choć nowoczesny sprzęt może kosztować bardzo dużo, to warto podkreślić, iż na rynku wtórnym w bardzo przystępnej kwocie można stać się posiadaczem specjalistycznej maszyny. W tym artykule prezentujemy najatrakcyjniejsze oferty sprzedaży kombajnów, które zostały opublikowane w serwisie OLX. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 11.04-17.04.2021 Dąbrowa Tarnowska: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Tarnowskiej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jadowniki-Chicago. Marcelek Kubala ma już nową wątrobę. Udało się to, co jeszcze niedawno wręcz graniczyło z cudem [ZDJĘCIA]

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się graniczyć z cudem, udało się! Innym słowem nie da się określić zebrania aż siedmiu milionów złotych na przeszczep wątroby dwuletniego Marcelka z Jadownik. W dodatku chłopczyk pomyślnie przeszedł operację, której w Polsce nikt nie chciał się podjąć, a uczynili to dopiero lekarze w Chicago. Walka o zdrowie chłopca wciąż trwa.

📢 Smęgorzów. Wypadek na DK73 koło Dąbrowy Tarnowskiej, jedna osoba ranna

Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło w sobotę 17.04.2021 na drodze krajowej nr 73 z Tarnowa w kierunku Szczucina. W Smęgorzowie koło Dąbrowy Tarnowskiej zderzyły się trzy pojazdy, w tym dwie ciężarówki. Droga została całkowicie zablokowana.

📢 Koronawirus. Nowe zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce i regionie tarnowskim, śmierć poniosło kolejnych 12 osób [AKTUALIZACJA, 17.04.2021]

W sobotę (17.04.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 16 tysiącach nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Zanotowano również ponad 600 kolejnych zgonów, do których przyczynił się COVID-19 lub choroby współistniejące. W regionie tarnowskim liczba nowych zakażeń również utrzymuje się na wysokim poziomie, zmarły kolejne osoby chore na COVID-19. W samym Tarnowie zmarło aż osiem osób.

📢 Koronawirus. Lekki spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce i regionie tarnowskim, 12 nowych zgonów [AKTUALIZACJA, 16.04.2021]

W piątek (16.04.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 17 tysiącach nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Zanotowano również blisko 600 kolejnych zgonów, do których przyczynił się COVID-19 lub choroby współistniejące. W regionie tarnowskim liczba nowych zakażeń również utrzymuje się na wysokim poziomie, zmarło kolejnych 12 osób chorych na COVID-19.

📢 To najrzadsze nazwiska w Małopolsce. Nosi je zaledwie kilku mieszkańców m.in. Krakowa, Tarnowa czy Oświęcimia. Lista od A do Z

Sprawdziliśmy, które nazwiska są najrzadsze w województwie małopolskim według danych przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Nosi je zaledwie kilku mieszkańców m.in. Krakowa, Tarnowa, Oświęcimia czy Zakopanego. Zobacz, czy Twoje nazwisko jest wśród tych najrzadszych. W tym materiale lista od A do Z. Wybraliśmy najbardziej nietypowe nazwiska z listy najrzadszych. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Duży pożar pod Tarnowem. Płonęła hala produkcyjna zakładu obróbki drewna w Ołpinach. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków [ZDJĘCIA]

W czwartek 15 kwietnia w godzinach popołudniowych doszło do pożaru hali produkcyjnej zakładu obróbki drewna w Ołpinach koło Szerzyn (powiat tarnowski). Z pożarem walczyło aż dwanaście zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.

📢 Czeskie memy robią furorę w internecie. Język czeski kopalnią memów. Dlaczego nas bawi? Nie da się go nie lubić

Czeskie memy to coś, z czego chętnie śmieją się internauci. Inspiracją do ich tworzenia są czeskie słowa. Kochamy nie tylko Pragę, knedliki, piwo, Krecika. Równie mocno doceniamy poczucie humoru no i oczywiście język naszych sąsiadów. Wyjątkowe podobieństwo brzmieniowe do Polskiego może być mylące. Wiele słów zbliżonych fonetycznie ma nieco inne znaczenie, co wielokrotnie może doprowadzić do zabawnych sytuacji. Jakie czeskie słowa śmieszą nas najbardziej? Zobaczcie w galerii.

📢 Nieczajna Górna. Tragedia podczas prac rozbiórkowych. Na 60-letniego mężczyznę zawaliła się ściana budynku. Nie udało się go uratować

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek przed godz. 18. w Nieczajnej Górnej koło Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas prac rozbiórkowych na jednego z mężczyzn zawaliła się ściana budynku gospodarczego. 60-latek nie przeżył.

📢 Tak wyglądałyby dziś gwiazdy, gdyby nie odeszły przedwcześnie. Jak zestarzeliby się Elvis i Marilyn? Zobacz zdjęcia

Niestety, wielu aktorów, piosenkarzy i celebrytów opuszcza ten świat zbyt wcześnie. Chociaż nie ma ich już wśród nas, na zawsze pozostaną w naszych sercach i wspomnieniach. Zostało z nami także ich dziedzictwo: filmy, piosenki i wpływ na kulturę, pokolenia, a czasem cały świat. Jak wyglądaliby ci wielcy, gdyby wciąż żyli? Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Skutki uboczne po szczepieniach w Małopolsce. Blisko 900 osób zgłosiło niepożądane objawy [raport 15.04]

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 6 tys. skutków ubocznych u osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. W samej Małopolsce 841 osób zgłosiło, że po szczepieniu wystąpiły u nich niepokojące objawy. Większość z nich na szczęście miała jedynie łagodny charakter, niestety niektóre okazały się być poważne. Sprawdziliśmy, jakie dolegliwości zgłaszali zaszczepieni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus raport. Utrzymuje się wysoka liczba zakażeń Sars-Cov-2 w kraju i regionie tarnowskim [DANE, 15.04]

Kolejny dzień z ponad 21 tysiącami nowych zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2 w Polsce. W czwartek (15.04) Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o blisko 700 kolejnych zgonach, do których przyczynił się COVID-19 lub choroby współistniejące. W regionie tarnowskim liczba nowych zakażeń również utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzisiaj to 285 kolejnych potwierdzonych przypadków zachorowań.

📢 Dilerzy i narkotykowi przestępcy ścigani przez policję w Małopolsce. Rozpoznajesz ich? [LISTY GOŃCZE]

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za posiadanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

📢 Episkopat krytycznie o szczepionkach firm AstraZeneca i Johnson&Johnson: Budzą poważny sprzeciw moralny

  • Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – napisał w stanowisku bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

📢 Koronawirus. Znów więcej zakażeń SARS-CoV-2 w Tarnowie oraz regionie tarnowskim. Trzecia fala pandemii nie odpuszcza [AKTUALIZACJA 14.04]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.04. 2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Zachorowania na koronawirusa minionej doby odnotowano także w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. W sumie blisko trzysta nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły też kolejne osoby.

📢 Zagadkowa śmierć młodego mężczyzny w Szczucinie. W stawie przy ulicy policjanci zauważyli zwłoki. Denat miał 36 lat [ZDJĘCIA]

Zwłoki zostały znalezione w stawie przy ul. Wolności w Szczucinie dziś (14.04) przed godziną 8 rano. Na miejscu pracuje prokurator oraz ekipa dochodzeniowo śledcza z dąbrowskiej policji.

📢 Lockdown. Rząd zniósł część obostrzeń. Dzieci wracają do przedszkoli i żłobków. Co z innymi restrykcjami?

Od 19 kwietnia do przedszkoli i żłobków ponownie powrócą dzieci. Przywrócona zostanie również możliwość uprawiania sportu na obiektach sportowych na świeżym powietrzu. Zgodnie z decyzją rządu luzowania innych obostrzeń - wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa - na razie jednak nie będzie. Wciąż zamknięte pozostaną m.in. hotele, kina, zakłady fryzjerskie itd.

  • Przedłużamy obowiązywanie większości obostrzeń o kolejny tydzień. Natomiast hotele i pensjonaty nie będą mogły prowadzić działalności do 3 maja - podkreśla minister zdrowia Adam Niedzielski.

📢 Powiat dąbrowski. Na kwarantannie w domu zaczęła rodzić. Samochód z ciężarną kobietą pilotowali do szpitala policjanci ze Szczucina

Policjanci z komisariatu w Szczucinie przez kilkanaście kilometrów pilotowali samochód, w którym znajdowała się rodząca mieszkanka miejscowości Słupiec.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie